Z życia wzięte

W czasie totalnej globalizacji, gdy nasz świat zmniejsza się z dnia na dzień i odległości między krajami stają się coraz bliższe migracja ludności staje się zjawiskiem powszechnym. Ludzie poszukują lepszego życia, nowych wyzwań w innych miejscach niejednokrotnie oddalonych od ojczyzny o tysiące kilometrów. Przenosząc się zabierają ze sobą bardzo często cały swój dobytek. Przeanalizujemy jak wykonać i z kim tak trudne przedsięwzięcie i postaramy się podzielić rodzaje przeprowadzek oraz omówić związane z tym zagadnienia.

Przeprowadzki Międzynarodowe

Wiele firm przeprowadzkowych działających w branży wykonuje usługi przeprowadzek międzynarodowych. To znacznie bardziej skomplikowane relokacje w porównaniu do usług w miastach. Pod pojęciem usług międzynarodowym rozumiemy przeprowadzki do krajów UE, krajów europejskich nie należących do Unii oraz przeprowadzki poza Europę na inne kontynenty. Zapotrzebowanie na przeprowadzki międzynarodowe jest tak duże, że wiele większych firm stworzyło specjalne działy w swojej strukturze zajmujące się tylko takimi usługami.

Przeprowadzki Europa – Unia Europejska

Najczęstszym kierunkiem migracji ludności są kraje UE i najczęstszą ich przyczyną jest poszukiwanie pracy oraz lepszych perspektyw życia. Jak mówi specjalista z firmy GS Przeprowadzki Warszawa, nie zależnie od wielkości i zakresu prac są to stosunkowo najprostsze do wykonania usługi. Zakres przeprowadzki może być bardzo zróżnicowany od wykonania samego transportu do przeprowadzek typu „door to door” i zależy od oczekiwań i budżetu klienta. Na każdą opcje firma jest przygotowana, to tylko kwestia oddelegowania odpowiedniej ilości pracowników i zaangażowania odpowiednich środków. Firmy takie jak Global Service oferują w tych najszerszych pakietach bardzo bogate zaplecze. Klient może skorzystać z różnorodnych kartonów przeprowadzkowych ( standardowe różnej wielkości, na obrazy i lustra, na TV, do przewozu drogich trunków, na odzież wiszącą ). Wykorzystywane są również najnowocześniejsze materiały zabezpieczające. Nad wszelkim zdarzeniami czuwa polisa na 2 000 000 mln typu „all risk” ( od każdego ryzyka ). Dla optymalizacji kosztów stosowane są właściwe do ilości przewożonego mienia samochody o różnej kubaturze i tonażu.

Przeprowadzki do Europy poza Unie

W przypadku tego kierunku organizacja takiej przeprowadzki jest już nieco bardziej skomplikowana ponieważ musimy wziąć pod uwagę, że przekraczamy granice celne. Wiąże się to oczywiście z koniecznością postępowania zgodnie z obowiązującym prawem celnym. W firmie Global Service wszelkie formalności celne są organizowane za klienta, to firma GS zajmuje się przygotowaniem i sprawdzeniem dokumentów i uporaniem się ze wszystkimi problemami. Zatem oprócz zakresu prac jaki został opisany w bloku powyżej formalności celne są tym elementem, który odróżnia te dwa rodzaje kierunków.

Przeprowadzki międzykontynentalne

Istnieją również kierunki, które wymagają relokacji na inne kontynenty. Tu cała operacja jest już na wysokim poziomie trudności bo oprócz prac wymienionych w bloku pierwszym i formalności z bloku drugiego dochodzi szereg spraw związanych z organizacją frachtu. W zasadzie są dwa główne rodzaje frachtów, które możemy wziąć pod uwagę morski i lotniczy. W obu przypadkach całość organizacji zadania leży po stronie Global Service, począwszy od znalezienia przewoźnika poprzez zabezpieczenie przewożonego mienia materiałami sztauerskimi po formalności eksportowe i importowe.

Podsumowanie

Jak widać przeprowadzki zagraniczne to zdecydowanie inny poziom trudności niż relokacje pomiędzy mieszkaniami na ternie tego samego miasta. Dlatego z całą stanowczością rekomendujemy wybranie profesjonalnej i doświadczonej w tej dziedzinie firmy. Wybór ten na pewno zapewni Państwu bezstresowe i bezproblemowe wykonanie całego projektu. A to z kolei odciąży Państwa przy i tak trudnym zadaniu jakim jest przeniesienie swojego życia na inny kraniec Świata.