Czy wiesz, że...

Życie nie lubi próżni i nie lubi nudy. Jako, że wszystko się zmienia, zmieniają się również zakłady bukmacherskie. Tradycyjne lokale wypierają aplikacje mobilne i obstawianie zakładów live.

Typowanie wyników wyglądało kiedyś tak, że szło się do tradycyjnego lokalu/punktu bukmacherskiego i na kartce ołówkiem wypełniało się swoje typy na dany mecz. Taki opis za niedługo będzie abstrakcyjny dla młodych graczy zakładów bukmacherskich.

Aplikacje mobilne – wszystko pod ręką 

Wszystko z powodu stałego rozwoju technologicznego, coraz lepszej jakości aplikacji mobilnych i rosnącego wachlarza możliwości. Celem jest usprawnienie obstawiania, a gracz ma mieć wszystko pod ręką. Szybko ma sprawdzić statystyki, wybrać mecz, obstawić go i wpłacać lub wypłacać depozyt. STS, lider polskiej branży bukmacherskiej oferuje także możliwość oglądania meczów na żywo za pośrednictwem STS TV i wykupionych praw. A wachlarz transmisji jest bardzo szeroki. 

Mecze na żywo w STS TV, czyli co można oglądać u bukmachera:

  • Piłka nożna (m.in. pucharowe rozgrywki w Anglii, Puchar Francji, Liga i puchar we Włoszech), ligę szkocką, duńską, czeską, rozgrywki w Australii i USA.
  • Tenis ziemny (US Open, French Open, ATP Cup, Davis Cup, ATP 1000s)
  • Koszykówka (Euroliga, Eurocup, m.in. ligę hiszpańską, włoską, litewską, argentyńską, czy brazylijską)
  • Siatkówka (mecze międzynarodowe, włoską ligę, rosyjską ligę mężczyzn i kobiet)
  • Hokej na lodzie (NHL)
  • Snooker
  • Badminton 
  • Piłkę ręczną (liga niemiecka)
  • Tenis stołowy (WTT)

Zakłady live coraz popularniejsze 

Napisaliśmy, że tradycyjny obstawianie w lokalach odchodzi do lamusa, ale kto wie czy za 10-20 lat większą popularnością nie będą się cieszyły zakłady live niż te klasyczne, nazywane pre match. Zakłady live są bowiem bardziej angażujące i ciekawsze z punktu widzenia gracza. Obstawianie to nie tylko postawienie kuponu i czekanie czy będzie on trafiony. Zakłady live to oglądanie danego wydarzenia na żywo i odpowiednie reagowanie dzięki analizie tego co dzieje się na sportowych arenach. Kursy w takich zakładach zmieniają się często i dynamicznie. Przedmeczowy faworyt w trakcie spotkania wcale już nie musi być takim „pewniaczkiem”. Dyspozycja dnia, decyzje sędziego i trenerów, warunki zewnętrzne, pech oraz urazy – to wszystko wpływa na zmieniający się kurs i wartość zakładu live. 

Wszystko w jednym miejscu

To znak czasów, które nadchodzą, albo już są. Wszystko czego potrzebuje kibic mocno zaangażowany w daną drużynę, ligę, czy sport, ma być w jednym miejscu i pod ręką. Kilka kliknięć ma dzielić od sprawdzenia statystyk, oglądania terminarza, śledzenia wyników live oraz stawiania zakładów. I można to robić wszędzie gdzie się jest – ze znajomymi, w czasie podróży czy podczas chwili wolnego. Dlatego firmy bukmacherskie dążą do udoskonalenia swoich produktów, do poprawy funkcjonalności. Dodają również nowe narzędzia. Tak uczynił niedawno STS, który jako jedyny w Polsce posiada prawa do Betboostera, czyli algorytmu analizującego dane statystyczne i podpowiadającego graczom, na które kursy i zakłady warto zwrócić uwagę. Jak widać nic już nie zostawia się przypadkowi, losowi. Szczęściu trzeba pomagać – mówi przysłowie i coś w tym jest. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.