Z życia wzięte

Pucharki do lodów to niezbędnym wyposażeniem każdej kawiarni i lodziarni. Są sposobem na podkreślenie walorów wizualnych deseru. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Czym charakteryzują się dobrej jakości pucharki do lodów?

Wybierając naczynia do kawiarni, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Najczęściej spotyka się pucharki ze szkła lub ceramiki. Najczęściej szkło gastronomiczne jest wzmacniane w miejscach podatnych na zniszczenie. Są one dobrze przygotowane do intensywnej eksploatacji. Odporność na zarysowania, upadki, czy lekkie stłuczenia jest bardzo ważna, ponieważ kruchą i delikatną zastawę musielibyśmy wymieniać przynajmniej raz w miesiącu, co wiąże się z dużymi kosztami. Ponadto, nawet niewielkie wyszczerbienia mogą zranić nie tylko samych pracowników, lecz także – co gorsza – klientów. W takiej sytuacji musielibyśmy wypłacić wysokie odszkodowanie, które znacznie nadszarpnie nasz budżet. Po drugie, pucharki do lodów muszą wytrzymywać skrajne temperatury. Mycie w zmywarce, czy wyparzarce ma zabić bakterie i czynić naczynia sterylnymi, a nie roznieść je w drobny mak.

Jakie pucharki do lodów wybrać do kawiarni?

Poza technicznymi parametrami ważny jest również design pucharków. W zależności od stylu kawiarni, czy jest to nowoczesne miejsce, czy bardziej klasyczne – zastawa musi współgrać z aranżacją. Znaczenie ma także rodzaj deserów, jakie serwujemy. Jeżeli jesteśmy nastawieni na luksusowe kompozycje, pucharki powinny charakteryzować się bardziej klasyczną formą, czyli na przykład gładką lub z lekkimi przetłoczeniami czaszą i prostą nóżką. Desery nowoczesne, czyli takie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii kulinarnych, jak na przykład mrożenie azotem, prezentują się dobrze w naczyniach bardziej odważnych i finezyjnych. Mowa tutaj o pucharkach w kształcie litery „V”, które zwężają się ku dołowi, niebanalnych nóżkach ze zdobieniami lub samym kolorze szkła, które może przyjmować różne barwy. Ważny jest również wiek naszych klientów. Jeżeli często odwiedzają nas dzieci, bardzo chętnie zjedzą deser z pucharka, który ma grafikę ze zwierzątkiem lub roślinami. Najmłodsi zwracają uwagę na takie szczegóły, jak podanie deseru – na naczynie i dodatki. Bogatą ofertę pucharków do lodów znajdziesz na stronie pucharydeserowe.pl. To nie tylko piękne i stylowe propozycje, lecz także wytrzymałe i solidne. 

Dlaczego wygląd pucharków na lody jest ważny?

Każde danie, a tym bardziej deser podany estetycznie, smakuje znacznie lepiej. Jedzenie odpieramy wszystkimi zmysłami. Najpierw oceniamy go wizualnie – jego formę podania, naczynie, główne elementy i dekoracje. Następnie dokonujemy oceny zapachu oraz na końcu smaku. Pucharki do lodów są dopełnieniem deseru. Znacznie poprawiają jego wizualny odbiór. Często zdarza się, że wybieramy te desery, które są umieszczone w pięknym naczyniu. Przyciągają nasz wzrok od razu po zobaczeniu ich za witryną. Kiedy nawet przygotujemy najsmaczniejszą kompozycję na świecie, ale podamy ją niechlujnie i w wybrakowanym lub po prostu nieestetycznym pucharku, klient nie będzie chciał jej skosztować. To detale, które są tak naprawdę bardzo ważne. Oczywiście dotyczy to nie tylko kawiarni, lodziarni, czy restauracji. W domu również warto mieć piękny zestaw naczyń, aby zachwycić członków rodziny i przyjaciół. Dlatego zawsze miej w zanadrzu piękne pucharki na desery, podaj deser jak w kawiarni i spraw swoim bliskim przyjemność.