Uroda

Każda kobieta preferuje inny makijaż. Część decyduje się na mocny i wyrazisty, a część zdecydowanie wybiera ten naturalny. Odmienność make-upu determinują okoliczności, okazje, a przede wszystkim nasz charakter. To wszystko sprawia, że sięgamy po różnorodne kosmetyki – mocniejsze lub łagodniejsze. Mimo szerokiej gamy produktów są takie, które warto włączyć do tworzenia każdego rodzaju makijażu. Obok podkładu, bazy oraz pudru ważny jest też korektor pod oczy. Dowiedz się, czy warto go stosować i jakie ma zalety.

Korektor pod oczy – co musisz wiedzieć

Korektor to produkt kosmetyczny, który stanowi dodatek do makijażu. Pozwala doprecyzować make-up i ukryć drobne mankamenty. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór odpowiedniego odcienia, poznaj podstawowe różnice. Korektor pod oczy, który znajdziesz tutaj: https://pixiecosmetics.com/pol_m_OCZY_KOREKTORY-POD-OCZY-777.html to produkt stworzony wyłącznie na bazie naturalnych składników. W ofercie znajdziesz go w odcieniu 00, który posiada właściwości typowo rozświetlające, jak również korektory w odcieniach 01 i 02, które wyróżnia doskonałe krycie.  

Pamiętaj o tym, że korektor jest kosmetykiem plastycznym, dlatego po każdej aplikacji warto go utrwalić produktem sypkim. Może być to puder lub podkład, a w przypadku, gdy używasz go jako bazy pod cienie – także sypki cień. Przed nałożeniem kosmetyku należy rozgrzać go poprzez pocieranie pędzelkiem lub użycie palca. Jeśli masz bardzo dużo zmarszczek lub wyjątkowo cienką i wrażliwą skórę pod oczami, nabierz produkt na jedną stronę pędzla i zacznij aplikację nisko. W miarę przesuwania się w kierunku dolnej powieki oka obróć pędzel na czystą stronę i przenoś produkt ruchami wklepującymi w skórę. Taka aplikacja sprawi, że warstwa będzie cienka, nie wejdzie w zmarszczki, a jednocześnie spełni swoją funkcję wyrównania koloru.

Korektor pod oczy warty uwagi

Wiele kobiet rezygnuje ze stosowania korektorów pod oczy, uważając, że w tej roli równie dobrze sprawdzi się podkład. To jednak podstawowy błąd. Skóra pod oczami jest do pięciu razy cieńsza niż na reszcie twarzy. Nie bez przyczyny stosuje się także dedykowane tej okolicy kremy. Odpowiednia formuła kosmetyku jest dopasowana do tak wrażliwych miejsc. Skutecznie ukrywa kurze łapki, drobne zmarszczki czy oznaki zmęczenia. Obciążenie zbyt bogatymi produktami dodatkowo je uwypukli. Warto sięgać po mineralne kosmetyki, których szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://pixiecosmetics.com/. Tworzone są na bazie naturalnych składników, które są delikatne i nie podrażniają tak wrażliwych okolic.

Rodzaje korektorów i sposób aplikacji

Często zasinienia i opuchnięcia pod okiem są uwarunkowane genetycznie, przez co zarówno pielęgnacja, jak i odpowiednia dieta nie są w stanie ich wyeliminować, a jedynie korektor pod oczy. Na rynku znajdziesz produkty kamuflujące zasinienia, kryjące, rozświetlające oraz nawilżające. Lekka formuła kosmetyków o odpowiednim składzie może nawet zastąpić przeciwstarzeniowy krem pod oczy.

Sposób aplikowania korektora wpływa na jego trwałość oraz krycie. Palec, gąbka, pędzel – technik jest wiele, a wybór odpowiedniej metody zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz rodzaju kosmetyku. Każda technika nakładania zapewnia inny efekt, dlatego przed nałożeniem poznaj konsystencję i poziom krycia swojego korektora, by dobrać odpowiednią. Ważne jest, by aplikować go ruchami wklepującymi, ponieważ wykonując ruchy posuwiste, wetrzesz go w zmarszczki, jednocześnie je podkreślając. Korektor pod oczy dobrany do koloru i rodzaju skóry działa jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki. Warto mieć go w kosmetyczce.