Uroda

Właściwie skomponowana pielęgnacja twarzy składa się z kilku etapów i jest podstawą do poprawienia kondycji skóry oraz do spowolnienia procesu starzenia. Należy zachować prawidłową sekwencję nakładanych kosmetyków. Dowiedz się, jak zadbać o swoją skórę krok po kroku.

Dopasuj kosmetyki

Fundamentem prawidłowej pielęgnacji jest dopasowanie kosmetyków pod kątem rodzaju skóry, by zaspokajać jej konkretne potrzeby.  Sięgaj po produkty zawierające retinol działający w nocy oraz ochronę przeciwsłoneczną w ciągu dnia. Szeroki wybór propozycji znajdziesz na przykład w ofercie marki Medik8 (https://www.milktonic.pl/k/marki/medik8/), która posiada bogatą ofertę, przygotowaną do wszystkich typów skóry.

Podstawa pielęgnacji - oczyszczanie

Pierwszym krokiem prawidłowej pielęgnacji jest demakijaż. Na twarzy gromadzi się nadmiar sebum, martwy naskórek, brud oraz reszki kosmetyków, które wpływają niekorzystnie na skórę. Demakijaż to nic innego, jak zmycie wierzchniej warstwy zanieczyszczeń za pomocą płynu micelarnego, mleczka oczyszczającego bądź olejku. Złuszczanie naskórka to kolejny, niezbędny element pielęgnacyjny. Dzięki niemu skóra jest oczyszczona i rozjaśniona. Zabieg ten powinno wykonywać się raz bądź dwa razy w tygodniu, zależnie od potrzeb skóry. Peelingowanie twarzy prowadzi do odblokowania porów, usunięcia martwego naskórka, lepszego naprężenia i jędrności twarzy oraz sprawia, że krem wnika głębiej w poszczególne warstwy.

Skóra po oczyszczaniu i pozbyciu się zanieczyszczeń, ma zaburzone kwasowe pH, więc kolejny krokiem ważne jest zastosowanie toniku, np. marki Declare (https://www.milktonic.pl/k/marki/declare/). Tonizowanie skóry jest jednym z najczęściej bagatelizowanych elementów pielęgnacyjnych, warto jednak pamiętać, iż skóra z właściwym poziomem pH, posiada barierę ochronną, zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi. Warto wybrać tonik, który łączy w sobie właściwości tonizujące i wspomaga walkę z konkretnymi problemami skóry. Szeroką ofertę produktów znajdziesz na stronie Milk & Tonic.

Kolejny krok w pielęgnacji

Dopiero oczyszczona i stonizowana skóra jest gotowa przyjąć warstwę kremu. Powinno się go stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Przed snem nałóż krem na noc, zawierający cięższą, bogatszą formułę, bowiem to właśnie podczas nocy najlepiej regeneruje się nasza skóra. Warto też sięgnąć po serum, produkt ten potęguje działanie kremu i zapewnia skórze pełną pielęgnację. Serum wnika głębiej w skórę i posiada kilkukrotnie większą koncentrację składników aktywnych niż krem do twarzy. Pamiętaj o zachowaniu kolejności - jej zachwianie może negatywnie wpłynąć na działanie poszczególnych produktów.