Odżywianie

Coraz częściej można usłyszeć o celiakii i alergii na gluten. Gdy ta przypadłość dotyka małe dzieci, przygotowywanie posiłków - szczególnie na etapie rozszerzania diety - może okazać się dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. I choć dieta bezglutenowa wyklucza wiele ogólnodostępnych produktów spożywczych, to jednak nie narusza równowagi odżywczej. Czy to jednak oznacza, że należy ten problem ignorować? Absolutnie nie! Nasz artykuł to skarbnica wiedzy dla każdej mamy bezglutenowego maluszka.

Co podawać dziecku przy diecie bezglutenowej?

Nawet najgrzeczniejsze dzieci od czasu do czasu kapryszą przy jedzeniu, a także bardzo często trudno namówić je do zdrowego odżywiania. Rodzice, którzy borykają się z alergią na gluten u maluszka mają to zadanie dodatkowo utrudnione. Zastanawiasz się, co podawać dziecku na diecie bezglutenowej? Przede wszystkim produkty bogate w niezbędne składniki odżywcze, mineralne i witaminy.

Z myślą o Tobie i Twoim dziecku powstały mieszanki dla dzieci marki La Mandorle. To ekologiczna żywność dla maluszków - bezglutenowe zboża z warzywami lub owocami. Mieszanki są idealną propozycją do rozszerzania diety dzieci, u których zdiagnozowano nietolerancję na gluten.

Produkty La Mandorle Bebe M spełniają wysokie standardy jakościowe - zostały opracowane przez specjalistów grupy Żywności Specjalnego Przeznaczenia. Dodatkowo wszystkie składniki mieszanek pochodzą z rolnictwa ekologicznego i zostały opracowane na zimno, by nie straciły cennych wartości odżywczych.

Mieszanki Bebe M - polecane produkty

Okres odstawienia dziecka od piersi, czy moment rozszerzania diety u maluszka z potwierdzona alergią na gluten nie musi być problematyczny! Wystarczy, że postawisz na odpowiednie produkty. Jako dbająca o brzuszek swojej pociechy mama poznaj dwie bezglutenowe mieszanki, które spełnią swoją rolę w planowaniu menu.

Bezglutenowa zbożowa mieszanka dla niemowląt od 4 m-ca - BEBE MANDORLE

  • Ta bezglutenowa zbożowa mieszanka dla niemowląt może być podawana dziecku już od 4 miesiąca życia,
  • składa się jedynie z mąk zbożowych,
  • bezglutenowość zapewnia wstępne gotowanie ryżu i prosa,
  • zawiera węglowodany - bez dodatku cukrów,
  • mieszanka wzbogacona jest witaminą B - zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • pozwala dziecku na poznanie nowych smaków i konsystencji.

bezglutenowa zbozowa mieszanka dla niemowlat od 4 m ca bebe mandorle sklep centrumbio

Bezglutenowa mieszanka dla niemowląt zboża z warzywami - od 6 miesiąca życia

  • Ta bezglutenowa mieszanka dla niemowląt zboża z warzywami polecana jest dla dzieci od 6 miesiąca życia,
  • zawarta w niej mąka aż w 82% przygotowana jest ze wstępnie gotowanych, ekologicznych zbóż - ryżu, prosa i gryki,
  • wzbogacona jest algami Lithothamnium Calcareum, które dostarczają takich składników jak wapń i magnez,
  • zawiera witaminę B1 i spirulinę.

zboza bezglutenowe z warzywami od 6 m ca bebe mandorle sklep centrumbio

Każda mieszanka posiada znany i ceniony na całym świecie certyfikat ECOCERT. To dowód na to, że żywność dla dzieci francuskiej marki La Mandorle jest na bardzo wysokim poziomie. Jeśli i Ty chcesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka na diecie bezglutenowej to już teraz sprawdź wszystkie mieszanki Bebe M.