Zdrowie i Uroda

Szaleją za nią gwiazdy, choć coraz częściej z jej dobrodziejstw korzystają też zwykli Kowalscy. Toksyna botulinowa. Skąd wziął się pomysł, by wstrzykiwać sobie w skórę jad kiełbasiany i na czym polega jego fenomen? Dowiedz się, czy warto inwestować w botoks i co możesz dzięki niemu zyskać!

Botoks kiedyś i dziś

Jeśli myślisz, że jest on wynalazkiem XX wieku, to jesteś w błędzie. Tak naprawdę botoks jest znany i wykorzystywany w medycynie już od końca lat siedemdziesiątych. Początkowo leczono nim zeza u dzieci. Szybko zorientowano się jednak, że toksynę botulinową można też wykorzystywać w innych dziedzinach, jak np. neurologia, onkologia, urologia czy medycyna ogólna. Jednak prawdziwy przełom nastąpił, gdy okazało się, że jej wstrzykiwanie powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych.

Dziś, toksyna botulinowa najczęściej wykorzystywana jest w gabinetach medycyny estetycznej przy niwelowaniu zmarszczek mimicznych. Efekty są spektakularne – bruzdy na twarzy są rozprostowane. Te mniejsze stają się niewidoczne, a te głębokie zostają mocno wygładzone.

Toksyna botulinowa i jej różne zastosowania

Botulina może być wykorzystywana przy problemach z uciążliwą potliwością w newralgicznych miejscach (pachy, stopy, dłonie). Stosuje się ją w leczeniu migreny oraz bólów napięciowych w okolicy czoła i skroni. Czasami jest też wykorzystywana w przypadku wyrównania asymetrii twarzy, a także w celu ograniczenia bruksizmu (zgrzytania zębami).

Jakie efekty można osiągnąć?

Botoks wstrzykuje się zazwyczaj w górnych partiach twarzy (czoło, okolice oczu), choć bywa też wykorzystywany do ostrzykiwania skóry wokół ust czy na nosie. Efekty, jakie można uzyskać po takim zabiegu, to przede wszystkim redukcja zmarszczek i wygładzenia powierzchni skóry. Fenomen botuliny polega na tym, że działa również prewencyjnie. Decydując się na zabieg z jej użyciem, nie tylko pozbędziesz się już istniejących nieestetycznych bruzd, ale także zapobiegniesz powstawaniu nowych.

Skąd ta popularność?

To jeden z niewielu zabiegów, po których efekty są widoczne niemal od razu (pełen rezultat po ok. 2 tygodniach). Każdy z nas marzy o tym, by wyglądać młodziej. Gdy na Twojej twarzy widać już pierwsze zmarszczki, a inne sposoby nie działają, z odsieczą przychodzi toksyna botulinowa. Osoby, które się na nią zdecydowały, czują się młodsze i bardziej pewne siebie. Stąd duża popularność tego zabiegu. Jeśli miałby on zwiększyć Twoją samoocenę i być powodem, dla którego będziesz się uśmiechać, przeglądając się w lustrze, to czemu nie?!

facial cleansing 3826287 1920

Cena czyni cuda?

Poszukujesz kliniki, w której poddasz się ostrzykiwaniu botuliną? Jeśli wybierzesz profesjonalne miejsce i lekarza, który ma do tego stosowne kwalifikacje, nie musisz się niczego obawiać.

Gorzej, jeśli zechcesz ciąć koszty i skusisz się na zabieg w nieodpowiednim miejscu. Możesz narazić się na skutki uboczne i powikłania. Ufaj w tej kwestii wyłącznie lekarzom, gdyż tylko oni mają dostęp do najlepszych, certyfikowanych preparatów. Na swoim wyglądzie oraz zdrowiu nie warto oszczędzać. Jeśli chcesz to sobie zobrazować, wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło „ofiary botoksu” i wszystko stanie się jasne…

Jeżeli poszukujesz sprawdzonego miejsca, gdzie stosuje się botoks bezpiecznie i bez powikłań, sprawdź koniecznie RuczajClinic. To jedno z tych miejsc, gdzie wykwalifikowana kadra medyków zrobi wszystko, abyś wyglądała jak milion dolarów.