Zdrowie i Uroda

Ziołolecznictwo i aromaterapia mają bardzo długą historię. Choć współczesna medycyna sięga o wiele dalej, wciąż cenione są naturalne metody walki z różnymi dolegliwościami. Chcąc pogłębić swoją wiedzę i czerpać z przyrody to, co najlepsze, warto poznać jedną z ważniejszych postaci. Św. Hildegarda i sklep mający w swojej ofercie produkty powstałe wg jej receptur mogą zapewnić Ci zdrowie i doskonałą formę. Sprawdź, po co warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Postać św. Hildegardy, przewodniczki sklepowych produktów naturalnych

Święta Hildegarda była mniszką i uzdrowicielką, która założyła własny klasztor. Ta bardzo wykształcona i pewna siebie kobieta potrafiła zjednać sobie wszystkich, w tym króla i papieża. Dzięki temu jej wizje, spisywane w księgach, spotkał rozgłos i poparcie. Jest tak do dziś, kiedy to święta Hildegarda została patronką naukowców. Z drugiej strony Hildegarda kształciła się w zakresie ziołolecznictwa i przyrodoznawstwa. Z tego względu tak wiele miejsc, w tym sklepów z produktami naturalnymi, nosi jej imię. Wiąże się z tym pewność, że wybierając właśnie te rzeczy, sięgniesz po zdrowie. I być może dosięgnie Cię łaska świętej patronki.

Nalewki św. Hildegardy znajdziesz w dobrym sklepie ekologicznym

Zioła można przyjmować na różne sposoby, a jednym z nich są nalewki. Pite regularnie podnoszą odporność organizmu i stymulują organy do lepszego działania. Popularne mikstury dostępne w sklepach, jakie tworzyła też św. Hildegarda, zawierają w sobie m.in. piołun, języcznik, pietruszkę czy rzęsę wodną. Szczególnie ta ostatnia zasługuje na uwagę, gdyż pomaga w czasie przeziębienia i infekcji. Wspiera też leczenie autoimmunologicznych dolegliwości, w tym chorób nowotworowych i reumatycznych. Odtruwa organizm i wzmacnia go. Podobnie działa piołun, nazywany przez mniszkę mistrzem przeciw wszelkim stanom wyczerpania.

Sproszkowane korzenie w medycynie św. Hildegardy także możesz kupić w sklepie

Chcąc czerpać z natury to, co najlepsze, do czego namawiała już Hildegarda, sklepy oferują sproszkowane korzenie i mieszanki ziołowe. Można je dodawać do niemal wszystkich potraw, wspierając działanie swojego organizmu. Np. galgant o właściwościach rozkurczowych pomaga kobietom w trakcie menstruacji. Zaleca się go także osobom chorującym na serce. Lukrecja zaś pobudza metabolizm i działa przeciwzapalnie. Warto też zwrócić uwagę na wszewłogę, którą znajdziesz w asortymencie Zdrowego Sklepu 24. Hildegarda określiła, że jest to lek cenniejszy od złota. Uwalnia od migreny, toksyn, pleśni i grzybów, które mogą gromadzić się w jelitach.

Czerpiąc z historycznych źródeł, można znacznie poprawić swoje zdrowie. Wie o tym każdy sklep, oferujący to, co odkryła św. Hildegarda. Warto, byś przekonał się o tym i Ty.