Z życia wzięte

Upalne lata dają się we znaki wszystkim mieszkańcom naszego kraju. Wysoka temperatura powietrza panująca wewnątrz domu potrafi znacząco obniżyć komfort życia. Klimatyzacja w biurach, sklepach i samochodach pozwala na chwilę ochłody i ukojenia, ale przegrzanie mieszkanie nie umożliwia odpoczynku i potrafi odebrać radość życia.

Klimatyzatory przenośne, czyli świetna propozycja na upalne dni

Klimatyzator przenośny jest nieocenionym urządzeniem, pomagającym w walce z nagrzanymi pomieszczeniami. Jest to prosty sposób, na osiągniecie komfortu, dzięki takiemu sprzętowi można rozwiązać problem coraz to większych upałów w naszym kraju. Wentylatory podłogowe, czy też niewielkie modele stołowe nie zdają swojego egzaminu, zwłaszcza jeśli temperatura na zewnątrz bije kolejne rekordy. Nadają się jedynie do małych pomieszczeń i używane w niewielkiej odległości od danej osoby. W innych sytuacjach niestety nie poradzą sobie z ochłodzeniem wnętrza. Obniżyć temperaturę w sposób znaczący może klimatyzacja. Ta montowana na stałe niestety jest dosyć drogą opcją, jednak istnieje dla niej alternatywa w postaci klimatyzacji przenośnej. To propozycja dużo tańsza, a przy tym mobilna. Daje również bardzo dobre efekty w chłodzeniu również tych większych pomieszczeń. Gorące powietrze w domu nie sprzyja wcale nauce, pracy czy też zabawie. Oprócz tego wysoka temperatura utrudnia odpoczynek i wpływa niekorzystnie na sen. 

Na jakie parametry klimatyzatora przenośnego zwrócić uwagę?

Chcąc dobrać jak najlepsze urządzenie, które spełni swoją funkcję, trzeba zapoznać się z jego najważniejszymi parametrami.

1. Moc chłodnicza
To od mocy chłodniczej zależy, jaką powierzchnię da radę ochłodzić klimatyzator przenośny. Przyjmuje się, iż schłodzenie 1m3 powietrza potrzebuje dostarczenia 0,03 mocy chłodniczej. Zapotrzebowanie na moc może wzrosnąć, jeśli pomieszczenie nie ma prawidłowej izolacji termicznej, umiejscowione jest na poddaszu czy jego okna skierowane są ku kierunkowi południowo-zachodniemu.

2. Przepływ powietrza
Parametr ten powinien być na jak najwyższym poziomie, aby skutecznie schłodzić wnętrze.

3. Czynnik chłodniczy
Niezbędny do prawidłowego funkcjonowania klimatyzatora przenośnego, warto wybrać zwłaszcza ekologiczny czysty propan R290.

4. Głośność pracy
Istotny parametr, od którego zależy komfort użytkowania klimatyzatora. Zazwyczaj takie sprzęty generują hałas na poziomie ok. 70 dB.Co ważne, klimatyzatory przenośne wyposażone są również w dodatkowe funkcje. Są to więc sprzęty wszechstronne, sprawdzające się również do wentylowania powietrza, osuszania czy ogrzewania go. Z szerokim asortymentem klimatyzatorów zapoznać się można na stronie kaisai.com.

Czy warto zainwestować w klimatyzator przenośny?

Upalne lato potrafi być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeśli temperatura wewnątrz pomieszczeń nie różni się zbytnio od tej na zewnątrz. Zakup takiego urządzenia jest tańszą alternatywą dla klasycznej klimatyzacji. Takie urządzenie jest łatwe w montażu i obsłudze. W wygodny sposób można także umieszczać je w miejscu, gdzie akurat chcemy uzyskać optymalną temperaturę. Zakup klimatyzatora przenośnego jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą poprawić komfort swojego życia podczas upalnych i dusznych dni.