Zdrowie i Uroda

Floating jest rodzajem relaksacji, który ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób interesuje się tego rodzaju możliwością relaksacji, ze względu na jej wyjątkowe efekty. A jak dokładnie działa floating? Jest to bardzo proste, ponieważ wymaga tylko wejścia do specjalnej kopuły, w której przygotowany jest roztwór wody z solą EPSOM, na którym można swobodnie się unosić i oddawać relaksacji. Warto wspomnieć, że wystarczy 60 minut floatingu aby uzyskać relaks równoważny do czterech godzin głębokiego snu.

Pływanie - czy trzeba umieć?

Dużo ludzi sądzi, że aby sesja floatingu mogła się odbyć, to potrzebna jest umiejętność pływania. Prawda jest jednak inna, wcale pływać nie trzeba umieć. Wręcz przeciwnie, ze względu na ilość soli rozpuszczonej w wodzie, można podczas sesji floatingu swobodnie na tej wodzie się unosić. Jest to dokładnie to samo zjawisko, które występuje podczas unoszenia się na Morzu Martwym. Dzięki takim właściwościom wody, możesz swobodnie zamknąć oczy i oddać się relaksacji. Pamiętaj jednak o tym, aby chronić swoje oczy przed dostaniem się do nich wody, ponieważ ze względu na ilość soli, mogą cię one zacząć piec. 

Floating - dla kogo?

Wiele osób zastanawia się nad tym, dla kogo właściwie jest przeznaczony floating. Prawda jest taka, że w ten sposób relaksować mogą się niemalże wszystkie osoby, oczywiście z pewnymi wyjątkami. Ten rodzaj relaksacji świetnie sprawdzi się zarówno u ludzi pracujących na etacie, jak i u sportowców. W ten sposób relaksować się mogą również kobiety w drugim oraz trzecim trymestrze ciąży - oczywiście o ile ich zdrowie im na to pozwala. Każdy kto odczuwa zmęczenie, rozdrażnienie, stres czy obniżenie nastroju może pozwolić sobie na sesję floatingu. 

Floating - korzyści?

Z floatingu warto jest korzystać ze względu na wiele korzyści, które za tym idą. Oczywiście w ten sposób można naprawdę mocno się zrelaksować, ale warto wiedzieć że to nie koniec zalet floatingu. Oprócz tego dzięki floatingowi można uwolnić się od zmęczenie a także można uzupełnić niedobory magnezu. Dodatkowo floating wygładza skórę i nawilża ją, a także poprawia jakość snu, wpływa pozytywnie na koncentrację i szybkość uczenia się. Nie można również zapomnieć o pozytywnych efektach floatingu na kreatywność. 

Floating - przeciwwskazania

Oczywiście, jak ze wszystkim, tak i w przypadku floatingu istnieją pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim z tego rodzaju relaksacji nie mogą korzystać kobiety w pierwszym trymestrze ciąży. Dodatkowo także menstruacja jest przeciwwskazaniem co do wykonywania zabiegu floatingu. Oprócz tego z floatingu nie powinny korzystać osoby, które dopiero co zrobiły sobie tatuaż. I co równie ważne, zabieg ten nie powinien być wykonywany przez osoby które spożywamy alkohol bądź inne używki.

Źródło: https://magiadlaciala.pl/floating-wroclaw/