Z życia wzięte

Co powinno się znaleźć w przedpokoju? Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby i jaką przestrzenią dysponujemy. Zazwyczaj przydaje się wieszak na kurtki, szafka do przechowywania butów oraz szafa lub komoda, w której trzymamy czapki, szaliki, torebki oraz nieużywane obecnie okrycia wierzchnie. Czym się kierować przy wyborze mebli do przedpokoju?

Przedpokój to taka wizytówka domu - pierwsze pomieszczenie, które widzą goście. Powinien być jednocześnie funkcjonalny i urządzony zgodnie z naszymi upodobaniami estetycznymi. Jakie meble warto wstawić do przedpokoju, żeby mieć wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, a jednocześnie nie doprowadzić do zagracenia przestrzeni?

Rodzaje mebli do przedpokoju

W sklepie meblowym zarówno stacjonarnym, jak i online znajdziemy różnorodne modele mebli do przedpokoju. Zazwyczaj są to albo całe garderoby połączone ze sobą, albo pojedyncze elementy, z których możemy złożyć własne zestawy. Większość z nich zawiera szafę, komodę ze specjalnymi półkami na buty, wieszak w formie rurki lub kilku małych haczyków oraz dodatkową komodę na drobiazgi. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mebli do przedpokoju, trzeba sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście potrzebujemy tych wszystkich elementów i mamy na nie miejsce, a jeżeli nie, to z czego możemy zrezygnować.

Na pewno podstawą są wieszaki. Można albo wybrać wolnostojący wieszak o nowoczesnym kształcie, albo drewniany panel czy półkę wiszącą z kilkoma haczykami. Ważne, żeby umieścić je stosunkowo blisko drzwi – dzięki temu łatwo będzie sięgnąć po kurtkę przed wyjściem i odwiesić ją tuż po wejściu do domu.

O ile przestrzeń na to pozwala, warto znaleźć miejsce na szafkę na buty. Tu do wyboru są zarówno większe komody umożliwiające przechowywanie obuwia całej rodziny, jak i niewielkie otwarte meble np. z dwiema półkami na aktualnie używane adidasy czy balerinki. W większych przedpokojach można zastanowić się również nad ustawieniem szafy z drążkiem.

Pamiętajmy jeszcze o lustrze. Ten element dostępny jest nie tylko jako płaska tafla bez ramy do przyklejenia na ścianie, lecz także jako mebel w wersji z półką lub niewielką szufladą.

Szukacie stylowych mebli do przedpokoju? To sklep meblowy online z szeroką ofertą: https://vivaldimeble.pl

meble do przedpokoju 02

Zestaw czy pojedyncze elementy?

Niejeden internetowy sklep meblowy oferuje zestawy mebli do przedpokoju. Są one dostępne w różnych stylach – od klasycznego, przez glamour, aż po nowoczesny – kolorach i konfiguracjach. Jeżeli chce się uzyskać spójny efekt aranżacji, można u producenta mebli zamówić taki gotowy komplet. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, jak będą wyglądały poszczególne meble zestawione ze sobą.

Innym rozwiązaniem pozwalającym na łatwe dobranie elementów jest zakup poszczególnych mebli z jednej serii. Wówczas da się wybrać tylko to, co rzeczywiście będzie nam potrzebne i na co bez problemu znajdziemy miejsce.

Co jest korzystniejsze? Tak naprawdę nie da się jednoznacznie stwierdzić. Obie opcje umożliwiają łatwe stworzenie aranżacji i mogą być korzystne cenowo.