Czy wiesz, że...

Kamień naturalny zawsze jest na czasie. Wykończenie nim zewnętrznej strony budynku ma wiele zalet. Elewacja wygląda bardziej okazale i jest trwała, nie niszczy się wraz z upływem  czasu. Nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji, nie ma potrzeby mycia, czyszczenia i wykonywania innych czynności usuwania brudu.

Zwykły deszcz, nawet niewielki, zmywa z płytek kamiennych zabrudzenia i kamień wygląda jak nowy. Jedyne, co trzeba robić, to wykonywać przynajmniej raz na pięć lat impregnację kamienia. To najlepsza ochrona. Warto zainwestować w taką naturalną elewację, która w szybkim czasie zwróci się na pewno. Coraz więcej właścicieli posesji i budynków użyteczności publicznej decyduje się na wyłożenie elewacji kamieniem naturalnym. Budynki bardzo zyskują na estetyce, a ponadto mają naturalną ochronę.

kamien2

Kamień naturalny izoluje i zapewnia ochronę przed wilgocią

Kamień naturalny to najlepsza naturalna izolacja. W okresie jesienno-zimowym ociepla budynek. Nie trzeba inwestować w ogrzewanie tak jak przy elewacji tradycyjnej. Większe oszczędności w budżecie domowym pozwalają na przeznaczenie środków na inne cele. Elewacja z kamienia naturalnego w lecie zapewnia większy chłód w pomieszczeniach, działa jak naturalna klimatyzacja. Większa wilgotność powietrza w budynku w porze lata korzystnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie człowieka.

Kamień naturalny chroni budynek przed nadmierną wilgocią, która jest przyczyną wykwitów grzyba i pleśni. Prowadzi to do dolegliwości i różnych schorzeń zdrowotnych. Najbardziej cierpią na tym astmatycy. Budynek wyłożony z zewnątrz kamieniem naturalnym poprawia komfort życia w pomieszczeniach wewnętrznych. Elewacja tradycyjna nie ma tylu zalet, co wykonana z płytek kamiennych.

Panele elewacyjne są niezwykle proste w montażu. Układa się je szybko, niczym klocki Lego. Należy korzystać z białego kleju, gdyż inna jego barwa może niekorzystnie wpłynąć na strukturę kamienia. Wykwity mogą zeszpecić wizerunek kamienia naturalnego. Straci na estetyce. Szeroki wybór kamini naturalnych znajdziecie na stronie https://kamiennewnetrza.pl/

 Kamień naturalny w salonie, pokoju dziennym, kuchni i łazience

Pomieszczenia wewnętrzne wyłożone kamieniem naturalnym stają się wszechstronne, funkcjonalne i estetyczne. Znacząco poprawia się ich wizerunek. Każde pomieszczenie wewnątrz zabudowy udekorowane kamieniem naturalnym nabiera blasku i wdzięku. Budzi podziw użytkowników i gości odwiedzających dom. Najczęściej płytki z kamienia naturalnego spotyka się w salonach, pokojach dziennych, kuchni, jadalni, aneksach kuchennych, również w korytarzu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kamieniem naturalnym wyłożyć również miejsca w pobliżu domu, np. altanę i ścieżkę prowadzącą do niej.

Płytki kamienne w salonie i pokoju dziennym

Salon i pokój dzienny to miejsca, w których na co dzień przebiega życie domowników. W nich również przyjmuje się gości i interesantów, załatwia się różne sprawy. Te pomieszczenia powinny mieć szczególny wygląd. Ozdobione kamieniem naturalnym, np. płytkami z marmuru Cerrara albo gresu Cerrara zyskują na wartości. Pomieszczenie staje się pełne uroku i klasy. Takimi płytkami można wyłożyć również kuchnię albo aneks kuchenny. Oba rodzaje płytek z kamienia naturalnego są interesujące, ale marmur wygląda bardziej okazale niż gres. Panele z łupka lub też z forniru doskonale nadają się do wyłożenia nimi kominka np. w salonie. Okładziny kamienne nadają przedmiotom (kominek, szafka kuchenna) szczególnego charakteru. Pomieszczenie robi bardzo duże wrażenie na gościach przebywających w domu.

Płytki z kamienia naturalnego w kuchni, aneksie kuchennym i łazience

Kuchnia i łazienka to miejsca, w których kontakt z wilgocią jest największy. Najlepiej pasują do nich kamienne płytki podłogowe albo wykonane z gresu. Okładziną kamienną można wyłożyć szafki kuchenne. Nie ma lepszej ochrony przed wilgocią niż skorzystanie z możliwości, jakie dają płytki kamienne. Kurz i brud osadza się na nich trudniej, a wszelkie zabrudzenia usuwa się szybko wodą i szmatką.

W łazience najlepiej skorzystać z płytek wyposażonych w strukturę zapobiegającą poślizgom. Takie płytki są o wiele bezpieczniejsze. Mokra powierzchnia nie naraża nas na poślizgnięcie, prowadzące niekiedy do poważniejszych obrażeń ciała. Łazienkę można wyłożyć również łupkiem. Podobnie jak gres jest on antypoślizgowy. Najlepsze rozmiary takich płytek to 30x60, 40x60 albo 60x60.

Kamień naturalny na elewacji budynku i wewnątrz pomieszczenia to rozwiązanie, które nie ma sobie równych. Ponadczasowe, eleganckie, funkcjonalne i na lata. Jeśli szukacie Państwo elewacji kamiennch zapraszam do sklepu https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny

undefined