Czy wiesz, że...

Wybierając zlewozmywak ceramiczny do swojej kuchni musimy liczyć się z tym, że jest to inwestycja na lata. Z tego powodu ważne jest, by zlew był porządnie wykonany. Planując zakup zlewu musimy też odpowiedzieć sobie na kilka pytań - przede wszystkim jak dużo spędzamy czasu w kuchni i jak dużo będziemy jej używać. Ilość spędzanego czasu w kuchni powinniśmy przełożyć na jakość naszego zlewu. Zlew powinien być łatwy w utrzymaniu czystości, funkcjonalny i wytrzymały. Jaki powinien być dobry zlew kuchenny ceramiczny?

Zlewozmywaki ceramiczne, zlewy kuchenne ceramiczne

Zlew jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Dzięki niemu możemy wykonać wiele kuchennych czynności, między innymi myć oraz osuszać naczynia, a także płukać warzywa i owoce. Popularność zdobywają zlewozmywaki ceramiczne. Użytkownicy cenią je sobie ze względu na ich odporność na zadrapania, uszkodzenia mechaniczne, a także wysokie temperatury. Zlewozmywak do kuchni ceramiczny jest odporny także na gorące garnki, które bez problemu można do niego wstawiać. Dodatkowo ścianki zlewozmywaka są pokryte specjalnym szkliwem, do którego nie przywierają zabrudzenia, co ułatwia utrzymanie czystości. Istnieją modele, które posiadają bardzo odporną powłokę, która zapewnia jeszcze wyższy poziom higieny. Ogromną zaletą tego typu zlewów jest ich minimalistyczna forma, dzięki której zlew ceramiczny kuchenny wpisz się w stylistykę każdego wnętrza, zarówno rustykalnego, jak i nowoczesnego.

Na rynku mamy szeroką gamę modeli oraz kolorów, dzięki czemu możemy dobrać zlewozmywak ceramiczny pod kolor blatów, szafek oraz glazury, a przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje upodobania kolorystyczne. Najczęściej wybierane są zlewozmywaki białe, ponieważ jest to kolor, który kojarzony jest z czystością i świetnie wpasowuje się w kuchnie w każdej stylistyce. Jednym z popularnych modeli zlewu ceramicznego jest zlewozmywak ceramiczny Blanco. Inne popularne i dostępne kolory to np. beżowy, bazaltowy oraz czarny. Poza wybraniem koloru, możemy wybrać też różne wykończenia zlewu - mat lub połysk.

Wybierając i kupując zlewozmywak ceramiczny powinniśmy zwrócić uwagę zwłaszcza na ich wysoką jakość, która zapewnia lepszą twardość. Musimy także pamiętać o tym, że ceramiczne zlewy nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto będzie zadbać o bezpieczny transport oraz montaż.

Jeśli robisz remont lub wprowadzasz się do nowego domu i potrzebny jest Ci zlew kuchenny ceramiczny, odwiedź tę stronę i znajdź coś idealnego: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-ceramiczne/.

zlewozmywaki ceramiczne comitor 01

Zlewozmywaki ceramiczne - rodzaje

Zlewozmywaki są dostępne w dużej ilości kształtów oraz rozmiarów. Do wyboru mamy zlewy wpuszczane w blat, podwieszane oraz nakładane. Mają różne formy - prostokątne, okrągłe, narożne lub w kształcie litery L. Zlewozmywaki ceramiczne mogą posiadać jedną komorę lub kilka, mają ociekacze lub nie. To jaki model wybierzemy zależy od tego jaki efekt stylistyczny nas interesuje i jakim pomieszczeniem dysponujemy.

Zlewozmywaki ceramiczne jednokomorowe są najchętniej wybierane do niewielkich kuchni i tych wyposażonych w zmywarkę. Poleca się je też do aneksów kuchennych, ponieważ ociekacz może też służyć jako dodatkowa powierzchnia robocza. Osoby chcące zaoszczędzić przestrzeń mogą również zdecydować się na model okrągły lub narożny. 

Do dużych wnętrz, w których nie musimy przejmować się oszczędzaniem miejsca możemy wybrać zlewy ceramiczne dwukomorowe. Są one szczególnie przydatne w domach, gdzie mieszka więcej osób, a kuchnia nie jest wyposażona w zmywarkę. Do wyboru mamy też modele z ociekaczem, jeśli mamy na niego miejsce.

Przed zakupem zlewozmywaka powinniśmy też zastanowić się, jaki typ montażu będzie dla nas najlepszy. Najpopularniejsze są zlewy wpuszczane w blat. Wkłada się je od góry w odpowiednio wycięty wcześniej otwór. Inną opcją jest zlew kuchenny ceramiczny nakładany. Wymaga on dobrania szafki bez blatu, bo zlew w całości ją nakryje.