Zdrowie i Uroda

Działanie kolagenu jest nie do przecenienia. Białko stanowi aż 30% wszystkich ludzkich białek, służąc za składnik tkanki łączącej. Należy zaznaczyć, że jest ono budulcem skóry, kości, zębów, ścięgien, czy nawet naczyń krwionośnych i rogówki oka. Naturalny kolagen wpływa więc na gładką i jędrną cerę, doprowadzając jednocześnie do szybkiego gojenia się ran i poprawnego funkcjonowania stawów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wraz z wiekiem produkcja białka zaczyna stopniowo spadać. Jak uzupełnić braki kolagenu w organizmie? Istnieje prosty i sprawdzony sposób!

Ubytek kolagenu – czy jest szkodliwy dla organizmu?

Niedobór kolagenu przejawia się pod różnymi postaciami. Co oczywiste, objawy są najbardziej widoczne na twarzy oraz szyi. Pojawiające się zmarszczki i bruzdy to jasny sygnał, że skóra staje się coraz bardziej zwiotczała oraz sucha. Również włosy odczuwają braki omawianego białka, przejawiając niespotykaną wcześniej łamliwość. Co zaś się dzieje wewnątrz organizmu? Wymienić należy między innymi problemy z krążeniem, które potrafią bardzo uprzykrzyć życie.

Produkcja kolagenu – kiedy zaczynają się problemy?

Jak zostało wspomniane, zdolność do produkcji kolagenu obniża się wraz z wiekiem. Choć mowa tutaj o naturalnym procesie, to może on zachodzić już przed ukończeniem 30 roku życia. Na ubytek białka wpływa także wiele negatywnych czynników. Chodzi między innymi o promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza lub sytuacje zwiększające poziom stresu.

Czy da się odwrócić uboczne efekty? Tak! Wystarczy skorzystać z naturalnego kolagenu, np. dostępnego w sklepie Natura Zdrowie. Oferowane tu produkty marki Colway, cechują się sprawdzonym działaniem i perfekcyjnie dobranym składem (mowa nie tylko o kolagenie, ale także kwasie mlekowym i elastynie).

girl 919048 1920

Naturalny kolagen – jak spowolnić proces starzenia?

Kolagen pełen jest ważnych aminokwasów. Już sama glicyna pomaga w budowie czerwonych krwinek, a do tego spowalnia proces degeneracji mięśni i przyspiesza wydzielanie hormonu wzrostu. Stanowi też istotną część układu nerwowego. A trzeba wymienić jeszcze lizynę, która między innymi opóźnia starzenie się skóry i przeciwdziała objawom notorycznego zmęczenia. Prolina wpływa na pracę stawów i naczyń krwionośnych. Glutamina to zaś potężny sojusznik w walce z wszelkiego rodzaju napięciami, lękami i problemami z koncentracją.

Musisz więc skorzystać ze sposobu, który zwiększy poziom kolagenu w organizmie. Dobrym pomysłem będzie inwestycja w świetne preparaty, charakteryzujące się obszernym i zróżnicowanym działaniem. Naturalne suplementy powinny poprawiać jakość skóry, niwelować stany zapalne, czy też regenerować włosy i paznokcie. Warto użyć wyróżnionych wcześniej produktów marki Colway. To bezpieczne i przede wszystkim skuteczne źródła kolagenu.