Zdrowie i Uroda

Wycisz i zrelaksuj się. Wystarczy kilka minut dziennie, by medytacja przyniosła pozytywne korzyści zarówno dla ciała jak i dla umysłu. Pozbądź się napięcia i odstresuj się po ciężkim dniu. Przekonaj się do codziennej praktyki.

Zdrowe ciało

Codzienna medytacja poprawia zdrowie, wzmacniając odporność na wirusy i bakterie, zmniejszając stany zapalne oraz ryzyko chorób autoimmunologicznych. Praktyka obniża ciśnienie krwi, dzięki czemu niweluje prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca oraz udaru. Poprawia jakość snu oraz przyspiesza regeneracje, dzięki czemu masz energię na cały dzień. Dodatkowo pomaga przy bólach głowy oraz menstruacyjnych. Niweluje także objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz menopauzy. Medytacja poprawia samopoczucie i redukuje stres, a także przyspiesza metabolizm. Utrzymaniu prawidłowej postawy ciała oraz bezruch ułatwi Ci poduszka lub wałek do jogi (https://joyinme.co/walek-do-jogi-i-medytacji-out-your-head-into-the-moment). Wypełnienie z łuski gryki zapewni izolacje od zimnego podłoża. Dopasuje się do kształtu ciała i odciąży dolny odcinek kręgosłupa.

Spokojny umysł

Medytacja oczyszcza umysł z negatywnych myśli. Ułatwia koncentracje na pozytywnych aspektach, przynosi wewnętrzny spokój oraz poczucie szczęścia. Wspomaga kreatywność oraz efektywną pracę. Dodatkowo pomaga skupić się na naszych relacjach z bliskimi, a także zerwać z uzależnieniami. Ułatwia również walkę z depresją oraz chorobami wywołanymi przez stres. Aby osiągnąć lepszy stan relaksacji, warto wzbogacić naszą medytację o odprężające rytuały z niesamowitymi zapachami świec, kadzideł albo kojącym dymem z białej szałwii lub drewienkami Palo Santo (wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/). Aromaterapia ułatwia pozbycie się negatywnej energii oraz otwarcie umysłu. Łagodzi niepokój i niweluje zmęczenie.

Gdzie praktykować?

Medytacji warto nauczyć się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który wytłumaczy prawidłowe techniki oddechu i pomoże otworzyć umysł. Gdy już opanujesz podstawy, możesz praktykować w dowolnym miejscu. Wybierz zacisze domu albo park, w którym będzie cicho i spokojnie, tak aby nic nie rozpraszało Twojej uwagi. Medytować możesz na podłodze, dywanie albo trawie. Możesz również zaopatrzyć się w wysokiej jakości matę do jogi (https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi), która zapewni Ci komfort i amortyzacje. Postaw na propozycję z biodegradowalnego kauczuku, która jest przyjazna dla środowiska. Zapewnij sobie chwilę relaksu i zastąp negatywną energię szczęściem oraz spokojem. Postaw na rozwiązanie, które ułatwi Ci produktywną pracę. Już dziś zacznij praktykę medytacji i ciesz się korzyściami.