Czy wiesz, że...

Planujesz wybudować dom od podstaw? Stworzenie projektu to właściwie najważniejszy etap całego przedsięwzięcia. Nie musisz jednak w tym celu wcale tracić krocie na indywidualny plan. Gotowe projekty domów jednorodzinnych to rozwiązanie, które cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Jakie ma zalety? Czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować? 

Podjąłeś decyzję o budowie domu w miejscu, gdzie stworzona musi być także studnia głębinowa? Sprawdź więc projekty domów na Extradom.pl. Znajdziesz tam projekty domów uwzględniające takie szczegóły i nie tylko. Przy budowie domu jest naprawdę wiele pracy. To ogromne przedsięwzięcie wymagające bardzo dużego zaangażowania. Niesie ze sobą konieczność dopełniania formalności i podejmowania rozmaitych decyzji. A jedną z najważniejszych jest właśnie ta związana z wyborem projektu. Projekt domu jednorodzinnego może stworzyć dla nas architekt. Inną opcją jest jednak właśnie gotowy projekt. Dziś dowiemy się, dlaczego ta druga możliwość zapewnia najwięcej korzyści. 

Gotowy projekt domu — niższa cena

Dla większości osób największą zaletą, jaką mają projekty gotowe, jest niska cena. Nie można się z tym nie zgodzić. Takie plany domów jednorodzinnych kosztują bowiem znacznie mniej, niż te, które realizowane są na prywatne zamówienie. Różnica w cenie jest tu naprawdę ogromna. Może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych — wszystko zależy oczywiście od rodzaju projektu. Po co przepłacać? Znacznie lepiej będzie, jeśli te pieniądze przeznaczymy już na samą realizację planu. 

Ile właściwie kosztują projekty domów parterowych? Zakres cen jest dość szeroki. Wśród propozycji znajdziemy bardzo duży wybór planów za 2-3 tysiące złotych, ale i takich za 6, czy też 8 tysięcy. Koszt zależny jest od wielu czynników, takich jak metraż nieruchomości, wielkość działki, a także to, czy są to projekty domów z poddaszem, czy też parterowe. Każdy może znaleźć jednak taki, który mieścić się będzie w jego budżecie. 

Duży wybór projektów domów 

Firmy specjalizujące się w sprzedaży planów nieruchomości, mają w swej ofercie różnorodne projekty domów jednorodzinnych. Duży wybór sprawia, że bez trudu może wybrać taki, który spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Na stronach dostępne są tysiące planów, a każdy z nich jest zupełnie inny i wyjątkowy. Wśród propozycji znajdziemy bardzo różnorodne rozwiązania, w tym projekty domów nowoczesnych, klasycznych, z basenem, piętrowych, a także projekty domów piętrowych. Warto wspomnieć też, że niektóre firmy, tworzą także projekty domów energooszczędnych, co doskonale pokrywa się z aktualnymi trendami. 

Jak właściwie znaleźć najlepszy projekt spośród tak wielu propozycji? To naprawdę proste. Dzięki zaawansowanym opcjom filtrowania wyników można w łatwy sposób dostosować je do własnych potrzeb. Dzięki temu nie musimy wertować tysięcy ofert, co znacznie usprawnia cały proces. 

Gotowy projekt to oszczędność czasu 

Z gotowym projektem domu możemy zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. A podczas budowy, to powiedzenie zyskuje bardzo dosłowne znaczenie. Tworzenie planu od podstaw jest niezwykle czasochłonne. Może zająć nawet do kilku miesięcy. Jest to więc tym samym niemałe opóźnienie w pracach. Jeśli zależy nam, by budowę domu zacząć jak najszybciej, znacznie rozsądniej będzie postawić właśnie na gotowy plan. Gdy wybierzemy już odpowiedni, możemy kupić go jednym kliknięciem — bez czekania i zbędnych formalności. 

 

undefined