Z życia wzięte

Przedsiębiorstwa oraz jego wartości niematerialne i prawne podlegają różnego rodzaju procesom transakcyjnym, roszczeniowym i ewidencyjnym. Jeżeli chcesz rozwinąć swoją firmę i pójść krok dalej to warto dokładnie sprawdzić, jak wygląda jej sytuacja finansowa. Podpowiadamy, kto i kiedy powinien wybrać profesjonalną pomoc i zlecić wykonanie rzetelnej wyceny.

    Proces wyceny – kto powinien skorzystać?

    Wybór konkretnej metody wyceny spółki jest indywidualną kwestią, dopasowaną do klienta. Istotna jest zarówno branża, jak i specyfikacja, a także cel przeprowadzanej wyceny. Prawidłowe zidentyfikowanie oraz zrozumienie najważniejszych czynników, które wpływają na wartość przedsiębiorstwa, jest kluczem do stworzenia raportu, który będzie respektowany przez organy podatkowe oraz sądowe. Z pomocy profesjonalistów powinni skorzystać właściciele firm, którzy chcą wprowadzić przedsiębiorstwo na giełdę, sprzedać je czy przeprowadzić transakcje wewnątrz grupy kapitałowej. Wycena na potrzeby sprawozdawczości finansowej pozwala dokładnie określić sytuację finansową organizacji i w porę zareagować. Firma Volante zajmuje się przygotowaniem profesjonalnej wyceny w oparciu o najwyższe standardy. Niezależnie czy chcesz wycenić znak towarowy i markę (https://volante.pl/wycena-marki-i-znaku-towarowego/), udziały akcji, technologię, oprogramowanie czy nawet prawa autorskie, profesjonaliści wykonają swoją pracę w oparciu o wiedzę i doświadczenie zdobywane latami. Indywidualne podejście do klienta i pełne zaangażowanie pozwala przygotować profesjonalną wycenę.

    Kiedy wybrać profesjonalną wycenę?

    Profesjonalne sporządzenie wyceny pozwala na realne ocenienie wartości firmy czy udziałów (https://volante.pl/wycena-udzialow-akcji/). Wycena jest ważna podczas prowadzenia różnorodnych transakcji. Takie rozwiązanie pozwala na opracowanie modelu kalkulacji wysokości opłat licencyjnych czy wycenę znaku towarowego. Specjalnie dla klienta wykonamy także różne analizy finansowe np. dla dokapitalizowania spółki-córki. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów jest rozsądnym rozwiązaniem, kiedy właściciel firmy chce wycenić zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Wykonujemy również wyceny spółek na potrzeby sprawozdawczości finansowej, a także wycenę technologii na potrzeby komercjalizacji. Profesjonalną wycenę warto również zamówić w przypadku poddania transakcjom praw autorskich różnych utworów.

    Chcąc poddać firmę procesom finansowym, warto zamówić profesjonalną wycenę spółki, przedsiębiorstwa, udziałów czy znaku towarowego. Wówczas masz pewność, że uzyskane wyniki są zgodne ze wszelkimi standardami. Wybierz fachowców, którzy mogą pochwalić się wiedzą, wieloletnim doświadczeniem w branży i indywidualnym podejściem do każdego klienta.