Czy wiesz, że...

Stylizacja w góry jest zwykle bardzo standardowa – buty trekkingowe, ciepła bluza i kurtka z kapturem. Co do tego dobrać, żeby wyglądać jak najlepiej?

Stylizacja męska w góry: buty trekkingowe, T-shirt, bluza, dresy i kurtka z kapturem

Strój w góry niemal zawsze wygląda tak samo i składają się na niego: solidne buty trekkingowe, sportowa koszulka, spodnie dresowe, bluza i kurtka z kapturem. Taki zestaw gwarantuje nie tylko wygodę w poruszaniu się nawet po najtrudniejszych szlakach, ale też ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz czy zimno. Wędrówki po górach wymagają posiadania dobrej jakości ubrań, najlepiej też odzieży termicznej, która będzie dla nas zabezpieczeniem w te najtrudniejsze dni. Zestaw można łatwo skompletować w sklepie internetowym, a przy większych zakupach dostępne są nawet opcje darmowej wysyłki lub możliwość zbierania punktów lojalnościowych i wymieniania ich na nagrody lub rabaty.

Jakie buty trekkingowe?

Największą trudność w kompletowaniu całej stylizacji może stanowić wybór butów trekkingowych, bo oferty dostępne w sklepach online znacznie różnią się cenami, a tym samym też jakością. Wybór butów do trekkingu będzie zależny tak naprawdę od naszej częstotliwości górskich wycieczek oraz wymagań. Polecamy buty The North Face na https://7buty.pl/the-north-face. Jeżeli odwiedzamy góry sporadycznie, a z butów korzystamy dosłownie przez 1 lub 2 dni w roku i nie pokonujemy wymagających tras, to wystarczające będą najprostsze buty trekkingowe męskie, z krótkimi cholewkami na lato i z długimi na zimę. Jeżeli jednak górskie eskapady są naszą pasją, spędzamy w górach dużo czasu i stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, to na obuwie warto wydać więcej i mieć pewność, że będzie chronić niezależnie od warunków. Wybrane buty trekkingowe powinny mieć twardą, ale elastyczną podeszwę wykonaną z dobrej jakości tworzyw sztucznych, specjalny panel, który ułatwi cyrkulację powietrza oraz miękkie zapiętki.

Jaka kurtka z kapturem?

W góry najlepiej zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową, która pozwoli nam się uchronić przed intensywnym deszczem podczas wycieczki na Morskie Oko lub w czasie schodzenia ze stromego szczytu. W górach bardzo często pada, więc zwyczajną kurtkę warto mieć ze sobą tylko wtedy, kiedy pogoda nie wskazuje na opady, ale takiej pewności nie ma nigdy. Przejrzyj kurtki męskie na https://7moda.pl/meskie/kurtki. Kurtka z kapturem męska powinna mieć też odblaski, żebyśmy byli dobrze widoczni po zmroku. Modele na wiosnę i lato oraz na jesień i zimę różnią się nie tylko grubością, ale też zastosowanymi systemami. W modelach zimowych najważniejsza jest ochrona przed zimnem (grubość i materiał wypełnienia), natomiast w letnich właściwa cyrkulacja powietrza i lekkość materiału.

Sportowe dodatki do butów trekkingowych i kurtki z kapturem

Do kurtki z kapturem i butów trekkingowych męskich trzeba dopasować oczywiście dresowe spodnie i koszulkę. Może to być odzież tradycyjna lub termoaktywna, kiedy wybieramy się w góry w trudnym okresie i chcemy zabezpieczyć się przed zimnem lub przed upałami. Niewątpliwie przydadzą się też dobrej jakości skarpetki z antypoślizgowym spodem, zimą ciepłe rękawiczki i gruba czapka, a latem czapka z daszkiem. O każdej porze roku obowiązkowe są też okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. W górach zimą operacja słońca może być nawet intensywniejsza niż latem, więc wyjście na szlak bez okularów przeciwsłonecznych nie jest dobrym pomysłem. Latem z kolei, kiedy wędrujemy po górach w szortach, warto mieć ochraniacze na kolana zabezpieczające nas w razie potknięcia i upadku.

Kurtka z kapturem i buty trekkingowe znanych marek

Wyposażenie w góry powinno przede wszystkim spełniać najwyższe normy jakościowe. Warto wybierać tkaniny techniczne, odporne na działanie skrajnych temperatur, promieniowanie UV oraz pranie i suszenie. Najlepsi producenci mający w swoich ofertach odzież i obuwie górskie testują coraz to nowe technologie produkcji i gwarantują wysokie standardy użytkowania swoich wyrobów. Warto przeszukać zasoby sklepów internetowych i znaleźć najbardziej polecane buty trekkingowe, bluzy i kurtki z kapturem. Czasami takie produkty są dostępne w szczególnie korzystnych cenach.