Zdrowie i Uroda

Pobyty rehabilitacyjne to w wielu przypadkach jedyny sposób, aby odzyskać sprawność fizyczną, poprawić samopoczucie, zdrowie i jakość życia np. po urazie lub przebytej chorobie. Tego typu rozwiązania dedykowane są zarówno ludziom młodym, jak i seniorom, i mogą przynieść naprawdę dobre rezultaty, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie centrum rehabilitacji. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Ważne są kompetencje, ale i technologia

Umiejętności i doświadczenie zawodowe rehabilitantów mają kluczowe znaczenie dla powodzenia procesu powrotu pacjenta do sprawności. Jednak jeśli oczekujemy najlepszych rezultatów, powinniśmy wybrać oddział rehabilitacji dysponujący nowoczesnym sprzętem. Często przywoływanym przykładem tego typu rozwiązań jest centrum rehabilitacji w pobliżu miasta Rzeszów, z którego w zasadzie słynie podkarpacie, i o którym więcej można dowiedzieć się na https://donumcorde.pl/centrum-rehabilitacji/. Ten specjalistyczny zakład opiekuńczo leczniczy oferuje swoim pacjentom najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny i technologie realnie wspierające proces powrotu do zdrowia. Egzoszkielet, stacjonarny robot do reedukacji chodu, urządzenie do terapii zogniskowaną wibracją, urządzenia usprawniające rehabilitację kończyn górnych, a także stół pionizacyjny z funkcją kroczenia - to wybrane elementy wyposażenia, jakim dysponuje ośrodek, a jakie mają niebagatelny wpływ na przebieg leczenia pacjentów m.in. po urazie rdzenia kręgowego, a także w zakresie rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej oraz geriatrycznej.

Liczy się także lokalizacja centrum rehabilitacji

Nie mniej istotnym kryterium wyboru centrum rehabilitacji jest jego położenie. Wspomniany wcześniej ośrodek usytuowany jest w pobliżu miasta Rzeszów, co stwarza dogodne warunki dojazdowe. Jednocześnie Oddział rehabilitacji otoczony jest chronionymi obszarami Natura 2000. W tym przypadku warunki rehabilitacji, regeneracji organizmu i powrotu do sprawności są szczególnie sprzyjające i stwarzają dodatkowe możliwości, w tym korzystania z aktywności na świeżym powietrzu wśród zieleni.

pexels photo 8795584

Wybierając ośrodek rehabilitacyjny warto zwrócić uwagę na to, czy oferuje on opcję rehabilitacji w wodzie. W przypadku wielu schorzeń i powrotu do zdrowia po wybranych urazach tego typu zajęcia rehabilitacyjne są szczególnie wskazane i znacznie poprawiają efektywność procesu leczenia.

Proces powrotu do sprawności zawsze należy dopasować do indywidualnych potrzeb

Czasem wystarczy jedna lub kilka sesji rehabilitacyjnych. Jeśli tylko zostaną one przeprowadzone przez wykwalifikowanego rehabilitanta przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, możemy spodziewać się naprawdę dobrych efektów i przede wszystkim lepszego samopoczucia. Jednak wiele urazów i przebytych chorób kwalifikuje pacjentów do dłuższych pobytów rehabilitacyjnych. Wspomniane centrum rehabilitacyjne Reczów oferuje realizację procesu powrotu do sprawności w różnych wariantach. Co istotne, także w opcji stacjonarnej z zakwaterowaniem, opieką pielęgniarską i wyżywieniem.

pexels photo 8795592