Z życia wzięte

Konopie indyjskie są coraz popularniejsze w naszym kraju. Coraz więcej osób interesuje się leczniczymi właściwościami tej rośliny. Jest tak, ponieważ preparaty z niej sporządzone są w zasadzie całkowicie naturalnie, a taki tryb życia jest obecnie bardzo pożądany. Obok takich produktów, jak olejki CBD i medyczna marihuana, na popularności zyskują również nasiona konopi indyjskiej. Można je zakupić w legalny sposób, lecz tylko w określonym celu. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takich produktów, ale boisz się konsekwencji prawnych, przeczytaj poniższy tekst . Dowiesz się, co możesz bezproblemowo kupić.

Nasiona konopi indyjskiej: czy to jest legalne?

Tak. Nasiona konopi indyjskiej są legalne, także w Polsce. Nie zawierają one w sobie żadnych zakazanych substancji. Możesz więc je spokojnie kupić. Nikt Cię za to nie będzie ścigać. Inna sprawa, w jakim celu kupuje się taki produkt. Nasiona konopi indyjskiej można nabyć jedynie w celach kolekcjonerskich. Wszelkie próby hodowania tej rośliny w Polsce są zakazane i surowo karane. Bardzo odradzamy takich praktyk, jeśli nie chcesz mieć poważnych problemów z prawem. Nie warto komplikować sobie życia.

Produkty konopne, dostępne w sklepie

Istnieje wiele produktów konsumpcyjnych, ze śladową ilością konopi indyjskiej. Są one ogólnodostępne w niemal każdym sklepie. Obecnie łatwo można kupić słodycze, pasty do zębów, a nawet alkohol z ekstraktem z tej rośliny. Tyczy się to również preparatów medycznych - bez najmniejszych problemów kupisz na przykład olejki CBD. Poprawiają one samopoczucie oraz zmniejszają poziom stresu. Jednak, jeśli jesteś zainteresowany kupnem medycznej marihuany, to następna informacja Cię rozczaruje. Obecnie jedynie lekarz może przepisać ten preparat. Dotyczy to wyjątkowych sytuacji, gdy pacjent nie może inaczej funkcjonować. W innym wypadku nie ma możliwości zakupienia medycznej marihuany, w legalny sposób. 

Nowe hobby?


Prawdopodobnie nie miałeś pojęcia o tym, że ktokolwiek mógłby kolekcjonować nasiona konopi indyjskiej. Wiele dostępnych rodzajów  sprawia jednak, że idealnie się do tego nadają. Obecnie znaleźć można sklepy, które zajmują się ich sprowadzaniem i sprzedażą. Jeśli więc jesteś zainteresowany nowym hobby, to nie będziesz miał problemów z jego rozpoczęciem. Zakres cenowy nasion konopi indyjskiej jest różny. W sklepie Hiszpańskie Nasiona możesz je kupić w różnych cenach -  od kilkunastu, do kilkuset złotych. Przykładowo za nasiona Jack 47, trzeba już zapłacić 120 zł. Tak więc w zależności od rodzaju nasion, musisz liczyć się z tym, że czasami będziesz musiał wydać na nie większą sumę pieniędzy.