Z życia wzięte

Aby zakład przemysłowy działał sprawnie i bezpiecznie, niezbędne jest wyposażenie go w odpowiednie komponenty oraz poprawne oznaczenie ewentualnych zagrożeń czy wystąpienia awarii. Czujniki, automatyka modułowa, kontrolki i lampki sygnalizacyjne to tylko niektóre elementy, które warto zastosować w miejscu pracy. Dowiedz się, jakie urządzania warto wdrożyć.

Czujniki indukcyjne i magnetyczne

Wysokiej jakości czujniki indukcyjne i magnetyczne służą do bezkontaktowego wykrywania poziomu, położenia i przemieszczania się wszelkich metalowych elementów, takich jak na przykład części maszyny.  Doskonale sprawdzą się do pomiaru grubości blachy, podawania warstwy metalu, kontrolowania jakości kapsli do butelek, czy pomiarze prędkości komponentów. Czujniki (http://sklep.remiks.com.pl/category/Indukcyjne-magnetyczne-129452) możesz włączyć do systemy alarmowego albo użyć do usprawnienia działania całej aparatury.

Automatyka modułowa

Zakłady przemysłowe wymagają użycia odpowiednich komponentów zapewniających bezpieczeństwo przy wszelkich urządzeniach elektrycznych o silnym natężeniu prądu. Wyróżnia się wyłączniki różnico prądowe i nadprądowe (znajdziesz je tutaj: http://sklep.remiks.com.pl/). Te pierwsze kontrolują ilość prądu, który przepływa przez obwody i zapobiega zwarciom. Drugi natomiast przerywa dopływ prądu, gdy jego wartość jest za wysoka. Niezbędne będą również listy zaciskowe oraz rozłączniki. Wszystkie komponenty możesz montować na szynie DIN.

Lampki sygnalizacyjne

Monitorowanie prawidłowego działania maszyn albo wykrycie ewentualnej awarii to podstawa bezpiecznego funkcjonowania każdego zakładu przemysłowego. W tym celu używa się lampek sygnalizacyjnych (http://sklep.remiks.com.pl/category/Lampki-sygnalizacyjne-kontrolki-129405), dostosowanych do specyficznych warunków panujących w pobliżu wszelkich urządzeń o charakterze przemysłowym. Warto oznaczać poszczególne maszyny innymi kolorami kontrolek. Ułatwi to szybką reakcję operatora i zapobiegnięcie nieprawidłowości czy awarii. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo w zakładzie.

Wdrażanie nowych technologii może być trudne, ale zdecydowanie usprawni i zapewni bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych. Warto stosować komponenty zwłaszcza, gdy pracownicy są szczególnie narażeni na warunki zagrażające ich zdrowiu czy życiu. Niewielka inwestycja może czasami przynieść sporo korzyści.