Zdrowie i Uroda

Użycie toksyny botulinowej to bez wątpienia jedna ze skuteczniejszych metod w walce z oznakami starzejącej się skóry w postaci zmarszczek. Choć na jej temat zrodziło się mnóstwo negatywnych opinii i wątpliwości, zabiegi z użyciem botoksu cieszą się nieustanną popularnością. Czy wobec tego botulina jest w pełni bezpieczna? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Botoks i jego obszerne możliwości wykorzystania

Nie ulega wątpliwości, że botoks przeszedł ogromną ewolucję. Jego zastosowanie znane jest w medycynie od lat 70. XX wieku. Początkowo botulinę używano w walce z zezem u dzieci. W błyskawicznym tempie zyskała również inne wykorzystanie, chociażby w leczeniu schorzeń neurologicznych, a także nadpotliwości kończyn oraz migreny.

To oczywiście nie wszystko. W toksynie botulinowej lekarze znaleźli sposób na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy. To właśnie one odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Botoks powoduje ich spłycenie, nadając tym samym młodszego i jednocześnie naturalnego wyglądu. Oczywiście kluczem do sukcesu jest właściwe przeprowadzenie całej procedury. Jakiekolwiek błędy w trakcie zabiegu przyczyniają się do skutku ubocznego w postaci tzw. efektu maski. Mowa o sytuacji, w której buzia traci swoją prawidłową mimikę.

Zabiegi botoksem – zaufaj sprawdzonym klinikom

Decydując się na zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu, należy wobec tego zaufać odpowiednim lekarzom mającym dostęp do certyfikowanych preparatów zawierających toksynę botulinową. Trzeba pamiętać, że nie należą one do najtańszych. Dlatego też wybierając tanie zabiegi, trzeba liczyć się ze znacznie większym ryzykiem powstania komplikacji.

Chcąc posłużyć się botoksem w walce m.in. ze zmarszczkami, warto odwiedzić zaufane miejsca, takie jak Ruczaj Clinic. Doświadczenie zespołu w zabiegach, których celem jest użycie toksyny botulinowej to gwarancja braku ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Co więcej, uzyskane efekty będą cieszyć przez bardzo długi czas.

Jak długo utrzymują się efekty po botoksie i czy zabieg jest bezpieczny?

W jakim czasie można spodziewać się pożądanych rezultatów na skutek zastosowania botoksu? Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Jeśli chodzi o wygładzanie zmarszczek, efekty są widoczne już po tygodniu od momentu iniekcji. Natomiast utrzymują się do 6 miesięcy. Po ich upływie całość warto powtórzyć w celu dalszego spłycania defektów skóry twarzy.

Jeśli chodzi o sam zabieg, trwa on do kilkunastu minut. Jest całkowicie bezinwazyjny, dlatego też tuż po nim swobodnie można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. W jego trakcie jedyny dyskomfort wywołuje ukłucie w momencie wstrzykiwania botoksu przy użyciu cienkiej igły. W sytuacji, gdy jednak obawiasz się o jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia, warto decydować się na wykorzystanie maści znieczulającej.

Pamiętaj, że skóra nie uzależnia się od botoksu

Jak zatem widać botoks jest skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jego zastosowanie w medycynie estetycznej. Substancja ma swoje udokumentowane działanie, przez co większość negatywnych opinii zwyczajnie mija się z prawdą. Nie bez powodu używa się jej w medycynie od bardzo wielu lat.

Jeden z najczęściej powielanych mitów dotyczy możliwości uzależnienia się skóry od botuliny. Nieprawdą wobec tego jest, że zabiegi należy powtarzać do końca życia. Jeśli nie zostaną one ponowione, twarz zwyczajnie wróci do swojego poprzedniego wyglądu.