Z życia wzięte

Domowe zwierzęta potrafią wnieść do życia sporo radości i uśmiechu. Na pewno zdajesz sobie sprawę, że psy to niesamowicie wierne stworzenia. Wszak nie opuszczą swojego pana nawet w największej potrzebie. Koty również potrafią być wierne. Ci urodzeni samotnicy często przywiązują się do ludzi. Jak więc odwdzięczyć się czworonożnym przyjaciołom? Sklep zoologiczny posiada wiele niespodzianek dla mniejszych i większych zwierzaków.

Sklep posiada artykuły pielęgnacyjne dla kota oraz psa

O każdego pupila trzeba dać. Wszak wbrew pozorom, koty i psy mają bardzo ludzkie potrzeby. Jakie konkretnie? Należy wspomnieć o zabiegach pielęgnacyjnych, wpływających na ich wygląd, a także zdrowie.

Faktem jest, że koty myją się bardzo często. Zapewne nie raz widziałeś, jak zwierzak z maniakalną wręcz dokładnością wylizywał swoje łapki. Czasami jednak trzeba mu pomóc w przestrzeganiu zasad higieny.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku psów. Przede wszystkim chodzi o rozczesywanie sierści. Rasy o krótkich i gładkich włosach wystarczy czesać raz na kilka tygodni. W innych przypadkach ten proces powinien się odbywać praktycznie codziennie. Koty także trzeba regularnie czesać, a do tego wycinać kołtuny. Gdzie znajdziesz profesjonalne grzebienie? Wszystko jest dostępne w dobrym sklepie zoologicznym.

Jaka karma? Sklep zoologiczny ma tylko najsmaczniejszą!

Koty mają niskie zapotrzebowanie na wodę. To znaczy, że nieczęsto spotkasz je przy misce z omawianym płynem. Niestety, jeśli w organizmie zwierzęcia jest za mało tego składnika, to może dojść do poważnego problemu z nerkami. Dlatego należy kupować odpowiednią karmę.

Karma sucha ma dużą gęstość odżywczą. Nie posiada jednak zbyt dużo wody. Posiłek musi być więc uzupełniony dawką konkretnego płynu. Problem nie występuje w przypadku karmy mokrej. Zwykle przyjmuje ona kształt kawałków mięsa w sosie i galarecie. Jest to więc bezpieczne rozwiązanie. Pamiętaj tylko, że koty to urodzeni mięsożercy.

Jakie jedzenie dla psa? Karma mokra jest dobrze przetworzona, a do tego wilgotna. Nie powoduje również pragnienia. To nie znaczy, że suche karmy są złe, gdyż często charakteryzują się bogatym i wartościowym składem. Sklep zoologiczny Cziko posiada między innymi pełnowartościowe pożywienie dla dorosłych psów małych ras ARION Breeder Adult Maintenance Small Bread. Karma została wzbogacona o lecytynę, poprawiającą koncentrację oraz funkcje wątroby.

Czas na kąpiel? Szampony w sklepie zoologicznym

Choć koty bardzo rzadko potrzebują kąpieli, to jednak czasami trzeba przekonać czworonożnego przyjaciela do szamponu. Suche środki na pewno sprawdzą się w starciu z wojowniczą naturą tego drapieżnika.

W przeciwieństwie do kotów, psy powinno się regularnie kąpać. Wpływa to nie tylko na ich wygląd, ale także zdrowie. Co jaki czas myć psa? Warto przedyskutować temat z weterynarzem. Częstotliwość jest zależna od długości sierści, występowania alergii itp. Zasady mówią, że wystarczą trzy lub cztery kąpiele w roku. Należy do tego dodać sytuacje, gdy pies wytarza się w błocie, kałuży lub innej śmierdzącej substancji.

Zauważ, że zwierzęta nie powinny być myte przy użyciu kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Pamiętaj też, aby zapoznać psa z łazienką, zanim wsadzisz go do wanny lub pod prysznic. Niech pupil znajdzie chwilę na przyzwyczajenie się do otoczenia.