Czy wiesz, że...

Maseczki ochronne to jedna z najpopularniejszych metod na zabezpieczenie przed zakażeniem wirusami krążącymi w powietrzu i przekazywanymi sobie przez ludzi. Jeszcze jakiś czas temu, powszechnie korzystano z nich jedynie w gęsto zaludnionych krajach azjatyckich. Styczność z tysiącami osób każdego dnia - na ulicy, w metrze czy w miejscu pracy oraz nieco inna kultura życia Azjatów sprawiają, że korzystanie z tego rodzaju ochrony jest dla nich codziennością. W Europie na maski zaczęto spoglądać przychylniej dopiero po wybuchu pandemii koronawirusa. Dlaczego warto zainwestować w ten produkt i jak rozpoznać maskę odpowiedniej jakości? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Dlaczego warto ubrać maseczkę ochronną?

Jako że przyszło nam żyć w czasach pandemii koronawirusa, chyba każdy wie, dlaczego warto ubierać maseczki ochronne. Jest to prosta, tania i skuteczna metoda na zabezpieczenie się przed zakażeniem – zarówno tym, jak i wieloma innymi wirusami. Noszenie tego materiału ogranicza transfer wirusów i ochroni Cię przed niewidocznymi dla ludzkiego oka cząsteczkami znajdującymi się w powietrzu. Dotychczas wskazane było noszenie tego rodzaju zabezpieczenia jedynie przez osoby, które miały objawy infekcji. W obliczu światowej pandemii zaleca się jednak ubieranie masek również przez osoby, które nie odczuwają symptomów choroby. Ma to związek z możliwością bezobjawowego przechodzenia zakażenia.

Wybierz maseczki ochronne z atestem

Jeśli chcesz mieć pewność, że zapewniasz sobie najwyższy poziom ochrony, postaw na maseczki ochronne od sprawdzonych producentów. Wybuch pandemii sprawił, że na rynku pojawiło się mnóstwo podejrzanych produktów, które nie zagwarantują Ci odpowiedniego zabezpieczenia. Klikając widoczny powyżej link, przeniesiesz się do bezpośrednio do oferty sklepu Prestige Tooles. Znajdziesz tam sprawdzone maski z wymaganymi atestami i pozwoleniami. Są to produkty zarówno jednorazowego, jak i wielorazowego użytku, składające się z 3 odpowiednio przygotowanych warstw. Wszystkie są bezpieczne dla ludzkiej skóry. Ponadto gwarantują komfortowe i nieograniczone oddychanie, jednocześnie skutecznie zabezpieczając Twoje drogi oddechowe przed wirusami. Posiadają one również przyjemne w dotyku taśmy, które zwiększają komfort ich noszenia.

Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich

Wybierając sprawdzone maseczki ochronne, wykonujesz gest zarówno w kierunku siebie samego, jak i swoich bliskich. Nie warto ryzykować swojego zdrowia i ubierać bawełniane maseczki domowej roboty. Tylko atestowane produkty posiadające odpowiednią ilość warstw mogą zapewnić Ci optymalny poziom ochrony. Pamiętaj jednak o tym, by stosować się do zaleceń, które znajdziesz na opakowaniu oraz w opisie produktu, który kupujesz. Maseczka spełnia swoją funkcję, jednak musisz korzystać z niej zgodnie z zasadami. Nie dotykaj jej wewnętrznej części, a po zużyciu – wyrzuć ją do odpowiedniego pojemnika. Produkty wielorazowego użytku należy z kolei regularnie prać.

Kiedy musisz ubrać maseczkę ochronną?

Przepisy dotyczące konieczności ubierania maseczek ochronnych są ruchome. Rząd dostosowuje je do aktualnej sytuacji epidemiologicznej, jednak należy spodziewać się, że przez dłuższy czas obowiązywać będzie nakaz noszenia masek w zamkniętych przestrzeniach. Musisz więc ubrać ją, zarówno przebywając w sklepie, jak i wsiadając do autobusu. Wychodząc z domu i planując wizytę w konkretnym miejscu, przygotuj więc sobie świeżą maseczkę – najlepiej 3-warstwową, z odpowiednim atestem.