Zdrowie i Uroda

Okres zimowy trwa w najlepsze, jednak Tobie nieustannie doskwiera zmęczenie i uczucie senności? To czas, kiedy duża część społeczeństwa boryka się z tym problemem. Szara i niezbyt zachęcająca pogoda sprawia, że jedyne o czym marzymy to zostać w domu z kubkiem ciepłej herbaty i dobrą książką. Co więcej, to czas kiedy noc jest dłuższa niż dzień.

Wstając rano wita nas ciemność, gdy wracamy do domu również ją zastajemy. Nie napawa to optymizmem, stąd nasze samopoczucie nie jest najlepsze. Okres zimowy charakteryzuje się również mniejszą ilością słonecznych dni, a kiedy takowych doczekamy promienie nie docierają do nas tak jak latem. Przyczyn naszego zmęczenia może być wiele, dlatego warto zastanowić się, czy któryś z rozmaitych czynników nie dopadł właśnie nas. Styl życia jaki prowadzimy istotnie wpływa na nasze samopoczucie. W konsekwencji przyczynia się do możliwości koncentracji czy ogólnej motywacji do wykonywania codziennych obowiązków. W wielu przypadkach akceptujemy taki stan rzeczy zrzucając wszystko na wcześniej wspomnianą pogodę. Sądzimy, że brak energii pochodzi z zewnątrz, a nie z wnętrza naszego organizmu. To błędne podejście, dlatego jeśli chcesz zmienić coś w dotychczasowej sytuacji zapoznaj się z najczęstszymi źródłami, nad którymi warto popracować.

Po pierwsze, sprawdź swoją dietę

Słowo „dieta” kojarzmy najczęściej jako coś co pomaga nam zrzucić zbędne kilogramy. W rzeczywistości określa ona ogólny sposób odżywiania i jej celem wcale nie musi być schudnięcie. Odpowiednio zbilansowane posiłki wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Z pewnością nie jest Wam obce powiedzenie „jesteś tym co jesz”. Z uwagi na to, niezbędnym jest dostarczanie prawidłowej ilości składników odżywczych oraz witamin. Dzięki temu wszystko będzie działać tak jak powinno. Mowa tu również o naszym samopoczuciu. Jeśli czujesz nieustanne zmęczenie sprawdź czy w Twoim jadłospisie nie przeważają ciężkostrawne potrawy lub produkty, które zawierają tak zwane puste kalorie. W sytuacji, gdy nie kierujesz się piramidą żywieniową, które podstawą są m.in. warzywa i owoce nie masz co liczyć na duże pokłady energii w ciągu dnia.

Po drugie, włącz suplementację

Jak podkreśla Natural Pharmaceuticals zbilansowana dieta to podstawa do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Jednak czasem z różnych powodów nie jesteśmy w stanie zaspokoić całego naszego zapotrzebowania. Właśnie w tym momencie warto sięgnąć po suplementy diety. Niektórym z nas już sama ta nazwa niezbyt dobrze się kojarzy, a to co przychodzi nam na myśl to jakieś „magiczne tabletki”. W rzeczywistości nie jest to nic innego jak skoncentrowane źródło witamin. Jeśli wiemy, że nie dostarczamy ich dostatecznej ilości w przygotowywanych posiłkach, bez wahania powinniśmy sięgnąć właśnie po suplementy. Natomiast jeżeli nie jesteśmy do końca pewni czy nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana, a tym samym czy nie powstały żadne niedobory, warto wykonać badanie krwi, które odpowie na to pytanie. Czując ciągłe zmęczenie i problemy z koncentracją, należy bliżej przyjrzeć temu co dzieje się wewnątrz naszego organizmu.

Po trzecie, zastanów się czy i jak odpoczywasz

Trzecim powodem, który może doprowadzać do nieustannego stanu przemęczenia jest nieodpowiednia regeneracja. Życie w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych. Wiele obowiązków, ciągły bieg i pośpiech sprawiają, że tak naprawdę ciężko jest nam znaleźć chwilę na złapanie porządnego oddechu. Natomiast, warto zdawać sobie sprawę z tego, że odpoczynek pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu. Bez niego coraz trudniej będzie nam funkcjonować, aż całkowicie damy za wygraną. Przekłada się to bezpośrednio na naszą efektywność oraz szybkość wykonywanych czynności. Jeśli nie zadbaliśmy o regenerację, nie liczmy na to, że koncentracja podczas codziennych zadań będzie przychodziła nam łatwo. Po pierwsze, sprawdź czy śpisz odpowiednią ilość czasu. Sen powinien trwać mniej więcej 8 godzin. Pamiętaj także o tym, że wszelkie urządzenia elektroniczne, warto odłożyć na bok około godzinę przed snem.