Z życia wzięte

Pandemia koronawirusa niewątpliwie przyczyniła się do przeobrażeń, jakie miały miejsce w caravaningowym świecie. Dotychczas najczęściej wybierany wynajem kamperów szybko przestał być obiektem zainteresowania podróżników na rzecz posiadania własnego pojazdu kempingowego. Luksusowy kamper to bez wątpienia świetna inwestycja, która zwróci się w przeciągu kilku kolejnych lat. Pojawia się jednak pytanie – kiedy kupić kampera? Czy sezon ma w tym wypadku znaczenie i o czym w szczególności powinniście pamiętać? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Kiedy warto kupić kampera?

Caravaning to dość nietypowa forma podróżowania. Albo się ją kocha, albo nienawidzi! Chyba nie ma niczego pomiędzy. Mamy jednak świadomość, iż dotąd nie każdy miał okazję zaznać tak niesamowitej przygody, przez co nie do końca wie, z czym wiąże się jazda kamperem. O swobodzie i niezależności, jaką dają kampery moglibyśmy natomiast mówić bez końca, a wciąż wiele kwestii pozostałoby nieporuszonych. Komu w szczególności spodoba się caravaning? Przede wszystkim osobom, które lubią aktywnie spędzać czas i na każdym kroku odliczają dni do kolejnego wyjazdu. Podróżowanie kamperem to również idealna propozycja dla wszystkich miłośników spędzania czasu na łonie natury. Miasto rzeczywiście bywa męczące, a nic nie sprzyja błogiemu odpoczynkowi tak, jak możliwość oddalenia się od jego zgiełku. To jednak przygodę z kamperem warto rozpocząć od wynajmu. Rozwiązanie to pozwoli wam sprawdzić, czy ta oto forma podróżowania wam odpowiada, a jazda kamperem sprawia przyjemność. Jeżeli natomiast od lat podróżujecie domem na kołach, a caravaning wprost płynie wam we krwi – zakup kampera może z czasem okazać się naprawdę opłacalny. Kiedy zatem warto zdecydować się na jego kupno?

Jaki sezon jest najlepszy na inwestycję w kampera?

Poszukiwania kampera na sprzedaż to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Z pewnością natkniecie się na mniej bądź bardziej atrakcyjne oferty, a to przecież niczego nie ułatwia. Nowy kamper to gwarancja świetnego stanu technicznego i różnorakich udogodnień. Cena nie zawsze jednak brzmi zachęcająco i w tym wypadku radzimy kierować się do profesjonalnych wypożyczalni kamperów, które często oferują możliwość dokonania zakupu na raty. Dowiedz się więcej na kampery-klf24.pl. Kampery używane kosztują natomiast znacznie mniej, ale należy w tym wypadku brać pod uwagę liczne czynniki, w tym właśnie przebieg czy ogólny stan techniczny i dopiero na podstawie uzyskanych odpowiedzi podjąć ostateczną decyzję.

Pozostaje jednak pytanie – czy sezon ma znaczenie? Nie podamy wam jednoznacznej odpowiedzi, gdyż na cenę kampera ma wpływ wiele czynników. Warto jednak na bieżąco śledzić portale sprzedażowe i oferty udostępniane na stronach wypożyczalni kamperów. Kto wie? Być może niebawem uda wam się trafić na atrakcyjną ofertę. Niemniej zakup kampera w sezonie wiosenno-letnim może wiązać z wyższym kosztem, gdyż to właśnie wtedy caravaningowcy najczęściej poszukują kamperów na sprzedaż i wynajem. Szukając domu na kołach w zimie, istnieje spora szansa, iż ceny przynajmniej w minimalnym stopniu spadną.

Zakup kampera na własność – o tym pamiętaj

Posiadanie kampera na własność brzmi fascynująco. To fakt! Możliwość spakowania walizek i wyruszenia w trasę o każdej porze dnia i nocy z pewnością przypadnie wam do gustu. Pamiętajcie jednak, że kamper to nie tylko świetna zabawa, a także liczne obowiązki. Każdy właściciel kampera musi bezwzględnie poddawać go regularnym przeglądom technicznym, a także opłacać ubezpieczenie OC, bez którego podróż nie będzie możliwa. Dodatkowo kampery powinny być przechowywane pod zadaszeniem, co uchroni je przed możliwym zniszczeniem. Zmienne warunki atmosferyczne mają bowiem wpływ na ich stan techniczny i wygląd. Jeżeli dopiero zdecydowaliście się na zakup kampera, tym samym nie macie warunków odpowiednich do jego przechowywania – wówczas nie pozostanie wam nic innego, jak wynająć płatne miejsce postojowe dla kampera.

Wydatki związane z posiadaniem własnego pojazdu kempingowego mogą rosnąć bądź maleć w zależności od różnorakich czynników. Dobrze przemyślcie tę decyzję!