Czy wiesz, że...

Wzrok to zmysł, który dominuje w postrzeganiu rzeczywistości, przez co z chęcią wykorzystywany jest w działaniach marketingowych. Jeśli zajmujesz się fotografią, zapewne wiesz, jak kluczowa jest ciekawa aranżacja. Choć jakość zdjęcia w dużej mierze zależy od umiejętności osoby stojącej za obiektywem, to należy pamiętać, że istotne jest także to, co przed obiektywem. Przedstawiamy kilka pomysłów, dzięki którym Twoje zdjęcia przykują uwagę tłumu.

Baw się oświetleniem!

Podstawą każdego zdjęcia jest oświetlenie. Analogowe aparaty miały skłonność do prześwietlania lub niedoświetlania zdjęć. Teraz gdy nawet aparat w telefonie automatycznie ustawia wszystkie parametry, zdjęcia wychodzą idealnie ostre i jasne. Miłośnicy fotografii w analogowych pracach dostrzegają jednak głębię, której próżno szukać w zdjęciach, wykonanych smartfonami. Nie bój się zgasić światła - intrygujące jest to, co delikatnie niewidoczne. Do subtelnego oświetlenia świetnie sprawdzą się ledowe taśmy cyfrowe: https://studio-led.pl/tasmy-cyfrowe-led,214.html. Jeden produkt wystarczy, abyś za każdym razem mógł wybierać inny kolor światła. Baw się odcieniami i wykorzystuj płynnie przechodzące światło na paskach ledowych. 

Postaw na naturalność

Popularne pozowane zdjęcia to pamiątka, na którą często decydujemy się przy okazji uroczystości takich jak urodziny, czy wesele. Takie fotografie niestety nie oddają chwili, nie są odwzorowaniem emocji, które towarzyszyły wówczas uczestnikom. Znacznie bardziej wartościowe pod względem artystycznym są zdjęcia naturalne. Dobrym pomysłem jest robienie zdjęć w warunkach domowych. Zacznij na przykład od uwiecznienia codziennego życia swojej rodziny. Siostra ucząca się do egzaminu, a może mama, która późnym wieczorem przygotowuje śniadanie na następny dzień? Inspiracje są wszędzie. Najlepiej, jeśli w Twoim domu wykorzystano możliwości, które dają taśmy LED (https://studio-led.pl/). Są one nie tylko energooszczędne i łatwe w montażu, ale przede wszystkim estetyczne i pozwalają osiągnąć jednorodne oświetlenie, które tworzy intrygujące, a jednocześnie subtelne tło.

Flary dymne do zadań specjalnych

Dużą popularnością cieszą się flary dymne, zwane także świecami. Jest to jednak propozycja do sesji zewnętrznych. Świetnie sprawdzają się w plenerowych zdjęciach ślubnych, ponieważ kolorowy dym kontrastuje z białą suknią Panny Młodej i czarnym garniturem Pana Młodego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać je do sesji miejskiej. Bardziej niż do zieleni parku, pasować będą w połączeniu z szarym betonem. Podpowiadamy: wybierz się do skateparku i uchwyć ekstremalne wyczyny deskorolkarzy. Dynamiczny motyw przewodni genialnie komponuje się z flarami dymnymi. Robiąc zdjęcia, nie bój się wychodzić do ludzi, to w nich drzemie bowiem największy potencjał i tajemnice, które sprawiają, że od niektórych zdjęć trudno oderwać wzrok.