Czy wiesz, że...

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy myślimy o granicie, jest jego imponująca struktura. Granit jest od dawna stosowany jako wykończenie powierzchni kuchennych i łazienkowych, ale sprawdził się również w dziedzinie projektowania wnętrz. Początki stosowania tego materiału sięgają starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie wykorzystywano go do produkcji rzeźb i innych dzieł sztuki. Jednak jako materiał budowlany stał się popularny dopiero w XIX wieku.

Zastosowanie granitu - dlaczego warto wybrać granit?

Wyjątkowa struktura granitu nadaje mu nieporównywalny efekt wizualny, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia luksusowych powierzchni w łazienkach i kuchniach. Powierzchnia kamienia jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoją kolorystykę (granit jest dostępny praktycznie w każdym kolorze), ale także dzięki wysokiej jakości połyskowi. Ze względu na swoje naturalne właściwości granit można ciąć na dowolne kształty i rozmiary, co czyni go szczególnie uniwersalnym materiałem do dekoracji wnętrz.

Granit jest nie tylko piękny, ale także bardzo trwały i łatwy w pielęgnacji. Z tego powodu jest idealnym wyborem dla szerokiej gamy zastosowań, od blatów i podłóg po fontanny i rzeźby.

Granit jest najpopularniejszym i jednym z najczęściej stosowanych materiałów na blaty, podłogi, ściany czy schody. Granit nadaje pomieszczeniom luksusowy i elegancki wygląd. Doskonale sprawdza się w kuchniach i łazienkach, ponieważ jest odporny na wysokie temperatury i wilgoć. Granit nadaje się do zastosowania w domach, biurach, hotelach i miejscach publicznych, takich jak szkoły czy szpitale.

Granit to rodzaj skały, który powstaje w wyniku krystalizacji magmy w głębi skorupy ziemskiej. Ma on unikalny kolor i wzór, który różni się znacznie w zależności od kamienia. Granity występują w różnych kolorach, od bladożółtego, przez pomarańczowy, po głęboki brąz z czarnymi żyłkami. Twardość granitu waha się od 6 do 7 w skali Mohsa, co stawia go wśród najtwardszych kamieni naturalnych. Ponadto granit jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i przebarwienia spowodowane działaniem kwasów lub roztworów alkalicznych. 

hotel stary tartak 17 15263591651 o

Granity w aranżacji - nowoczesne wnętrza z kamieniem naturalnym w roli głównej 

Granit jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym w aranżacjach kamieniem naturalnym. Jest trwały, twardy i odporny na działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych. Granit nadaje się do stosowania na posadzkach, jako okładziny ścienne i blaty oraz obudowy kabin prysznicowych lub wanien.

W kuchni blat granitowy może być prawdziwym luksusem i wzbogacić styl życia. Granit jest nadal jednym z najpopularniejszych materiałów na blaty kuchenne, choć istnieje wiele innych materiałów, które można wykorzystać do tego celu: kwarc, drewno, marmury czy laminat. Jednak granity wypadają tu najlepiej. 

Granit jest materiałem bardzo uniwersalnym. Można go łączyć z wieloma innymi materiałami, takimi jak szkło, drewno, płytki ceramiczne i metal. W aranżacji wnętrz nowoczesnych mieszkań granit jest często wykorzystywany jako blat kuchenny lub blat łazienkowy. Granit jest także popularnym materiałem do wykonywania wysp kuchennych i stołów w jadalni. Jako okładzina ścienna może być łączony ze szkłem i elementami metalowymi, tworząc eleganckie projekty. Połączenie ciemnych i jasnych odcieni granitu jest często wykorzystywane do tworzenia unikalnych wzorów na podłogach.

hotel stary tartak 18 15263591691 o

Posadzki z granitem - czy płytki granitowe to dobry wybór?

Płytki granitowe to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą nadać wnętrzu pewien wyrazisty charakter. Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi, jest to idealne rozwiązanie w każdym wnętrzu. Płytki z kamienia naturalnego sprawią, że pomieszczenie stanie się luksusowe i eleganckie, a jednocześnie nadadzą wnętrzu ciekawy i niepowtarzalny wygląd.

Płytki granitowe są stosowane w aranżacji wnętrz w celu stworzenia naturalnej i ekskluzywnej atmosfery. Płytki wyglądają fascynująco dzięki swojemu stylowemu i eleganckiemu wzornictwu. Projektanci wnętrz uwielbiają wykorzystywać płytki granitowe do dekorowania luksusowych wnętrz w prywatnych rezydencjach.

Płytki z kamienia naturalnego idealnie nadają się do salonów, kuchni, łazienek i innych pomieszczeń, w których chcemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Takie płytki kamienne nadają ciekawy i niepowtarzalny wygląd każdej aranżacji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/