Czy wiesz, że...

Noże Ka-Bar to noże stworzone na potrzebny wojska. Bowiem firma która istnieje już na rynku od 1897 roku pochodząca ze stanu New York zaprojektowała jakże legendarny model noża Ka-Bar Knife, Fighting Utility który trafił na wyposażenie U.S. Marine Corps.

Noże Ka-Bar to noże stworzone na potrzebny wojska. Bowiem firma która istnieje już na rynku od 1897 roku pochodząca ze stanu New York zaprojektowała jakże legendarny model noża Ka-Bar Knife, Fighting Utility który trafił na wyposażenie U.S. Marine Corps. Ka-Bar został zaprojektowany głównie do walki na froncie. Jednak nóż Ka-Bar musiał doskonale sobie radzić z bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem jak i z innymi zadaniami z którymi musiał zmierzyć się żołnierz będący na froncie jak przygotowanie posiłku kopanie okopów itp.. Nóż bojowy przede wszystkim musiał być tak wykonany aby długo trzymał ostrość, nie rdzewiał i był łatwy w pielęgnacji jak i ostrzeniu. Nóż Ka-bar spełnił zadanie wyśmienicie, dlatego też w późniejszym okresie został zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków. Nie bez powodu noże Ka-bar są uznawane jako noże do otwierania czołgu. Są wytrzymałe, potrafią na prawdę bardzo wiele i najczęściej wybierane są przez pasjonatów rekonstrukcji wojennych czy też miłośników airsoftu. Nóż Ka-bar po prostu można porównać do jednych z najlepszych pił do drewna. Nóz Ka-bar to taka sama legenda jak japońska Piła Silky Bigboy 360-10 która rżnie drewno jak szalona. 

Co jeszcze należy wiedzieć wybierając nóż ka-bar?

Na polskim, jak i na zagranicznym rynku można znaleźć zarówno klasyczny, oryginalny nóż, jak i jego nowoczesne, udoskonalone wersje. Wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Przedsiębiorstwo ka-bar cały czas pracuje nad tym, aby wypuszczać na rynek coraz nowsze i bardziej unowocześnione wersje tego produktu.

Z roku na rok po wyjściu na rynek noży ka-bar zyskiwały one coraz to większą popularność. Coraz więcej jednostek obrony terytorialnych chciało posiadać go w swoim zaopatrzeniu. Nic w tym dziwnego patrząc na szereg najróżniejszych korzyści, jakie za sobą niesie codzienne użytkowanie tychże noży.

Kolejne bardzo ważne informacje na temat noży ka-bar
Jedną z ciekawostek jest to, że pierwszy wyprodukowany nóż ka-bar znajduje się w muzeum USMC w Quantico. Na co dzień tym nożem posługują się miłośnicy surwiwalu, sportowcy oraz ci, którzy kochają przygody na łonie natury. Bardzo ułatwia on wszelkie czynności. Przedsiębiorstwo KA-BAR istnieje w Polsce dopiero od roku 2005, ale z każdym miesiącem zyskuje na swojej popularności, a co za tym idzie - jest coraz bardziej dochodowe.

Te noże są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Ponadto można liczyć na najwyższą jakość produktu. Są one wręcz niezawodne.

Warto zainteresować się nie tylko historią, lecz także i przyszłością noży ka-bar. Właściciel firmy KA-BAR postanowił wyposażyć Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych (istnieją one od 2019 roku) w noże ka-bar. Zaprojektował on specjalne błękitne rękojeści. W dzisiejszych czasach także toczą się niestety wojny. Ze względu na swoją niezawodność oraz stosunkowo niską cenę noże ka-bar służą żołnierzom, jak i osobom prywatnym do codziennej walki oraz do czynności w warunkach survivalowych.

Jak widać, warto skorzystać z tychże produktów. Gdy wybierzesz ten nóż na prezent dla bliskiej Ci osoby, będzie Ci ona bardzo wdzięczna. KA-BAR cały czas się rozwija, co jest bardzo dobrą wiadomością dla kolekcjonerów. Co jakiś czas można kupić nowy produkt, który wspaniale dopełni zbiór akcesoriów