Czy wiesz, że...

Kamery do monitoringu to jeden z najważniejszych elementów każdego profesjonalnego systemu zabezpieczeń nieruchomości. Sprawdzają się m.in. na terenie domów jednorodzinnych, ale też mniejszych i większych firm. Na samym początku trzeba je umiejętnie dobrać oraz zamontować. Z tego też względu opłaca się zapoznać z dostępnymi rodzajami i na podstawie zebranych informacji zainwestować we właściwe modele. Sklep Montersi.pl przedstawia najpopularniejsze rodzaje kamer do monitoringu.

Kamery do monitoringu - co wybrać? Wskazówki

Kamery do monitoringu można podzielić na kilka różnych rodzajów. Chodzi m.in. o podział ze względu na przesyłanie i zabezpieczanie rejestrowanego obrazu. W tym przypadku zainteresowane osoby mają styczność z:

- kamerami analogowymi - trzeba je podłączyć do komputera, co może być dość uciążliwe. Powoli te modele odchodzą w zapomnienie. Rejestrują obraz i przesyłają go do dalszej jednostki,

- kamerami IP - nowoczesne rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom wymagających inwestorów. Mają adres IP, dzięki któremu transmitują obraz przy pomocy sieci internetowej (w czasie rzeczywistym i zdalnie). Kluczowe jest to, że ich poprawne działanie jest uzależnione wyłącznie od podłączenia do sieci oraz dostępu do niezawodnego źródła zasilania.

Wybór nie jest trudny, chociaż duże znaczenie będą miały aktualne możliwości finansowe klientów. Kamery do monitoringu mogą mieć również różnorakie przeznaczenie. W tej kategorii na szczególne wyróżnienie zasługują kamery wewnętrzne (nie będą odporne na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych i środowiskowych) i zewnętrzne.

Co należy wiedzieć o pozostałych rodzajach kamer do monitoringu?

Do dyspozycji inwestorów oddano również inne typy kamer do monitoringu niż te, które wymieniono powyżej. Dużą popularnością cieszą się m.in. urządzenia w wersji kompaktowej, które stosuje się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Kamery z tej półki są cenione ze względu na swoją solidną obudowę i doskonałą ochronę przed deszczem.

Kuszącą propozycją są nowoczesne kamery obrotowe (https://www.montersi.pl/kamery-obrotowe-ip), które są w stanie obracać się o 360 stopni (sterowanie manualne lub automatyczne).

Alternatywą okażą się kamery kopułowe (https://www.montersi.pl/kamery-kopulkowe-ip) do użytku wewnętrznego, o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz kamery tubowe - https://www.montersi.pl/kamery-tubowe-ip (idealny wybór podczas pracy w stosunkowo trudnych i uciążliwych warunkach atmosferycznych, dobrze radzą sobie z usterkami technicznymi).

zdjecie2

Ogromny wybór kamer do monitoringu znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl