Czy wiesz, że...

Metalowa szafa kartotekowa jest niezbędnym meblem do przechowywania dokumentów w sposób zorganizowany i dostępny. Metalowa szafa na dokumenty może być używana zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych. W świecie biznesu istnieje wiele różnych rodzajów szafek na dokumenty. Jednak większość firm korzysta z szaf metalowych, które sprawdziły się w czasie.

Metalowe szafy kartotekowe charakteryzują się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Dostępne na rynku modele wyposażone są w zamki o różnym stopniu wytrzymałości. Przeznaczone są do przechowywania dokumentów, na przykład z wrażliwymi danymi, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce. Szafy metalowe mogą mieć różną liczbę półek i przegródek. Najczęściej zaopatrują się w nie biura rachunkowe lub biura służb mundurowych. Ogromną zaletą metalowych szaf kartotekowych jest odporność na ogień. W przypadku zagrożenia pożarowego istnieje duża szansa, że wszystko przechowywane w szafach przetrwa, nawet jeśli meble będą miały kontakt z ogniem.

szafa kartotekowa z dwoma szufladami a 42 format a4

Co to jest szafa kartotekowa?

Szafa kartotekowa to jednostka magazynowa, w której dokumenty są przechowywane w teczkach lub segregatorach. Nazwa pochodzi od tego, że przypomina szafkę z szufladami. Szafy kartotekowe najczęściej wykonane są z metalu lub tworzywa sztucznego, ale zdarzają się też drewniane. Różnią się one pojemnością, a także cechami konstrukcyjnymi: niektóre mają tylko jedną szufladę do przechowywania dokumentów, inne mają kilka szuflad o różnym przeznaczeniu, np. na teczki papierowe lub segregatory; niektóre mają zamontowane zamki, aby dostęp do nich miały tylko osoby upoważnione; niektóre mają dodatkowe przegródki, w których można przechowywać dokumenty w poziomie; itp. Różne rodzaje szaf posiadają różne maksymalne obciążenie szuflady. Najlepszym wyborem są jednak niewątpliwe metalowe szafy kartotekowe. 

Szafy metalowe to szeroki wybór na rynku. Dostępne są zarówno wysokie meble, jak i niższe szafy księgowe, szafy metalowe oraz mniejsze szafy kartotekowe. Wszystkie one pomagają utrzymać porządek nawet w dużej ilości dokumentów.

Wiele osób, które korzystają z tego typu mebli zna już ich zalety. Są jednak jeszcze tacy, którzy nie wiedzą, czego się po nim spodziewać i jakie korzyści mogą z niego czerpać. 

Ogromną zaletą tego typu szaf jest to, że zapewniają one ochronę dokumentów przed pożarem lub zniszczeniem przez wodę. Wynika to z faktu, że metal jest odporny na oba naturalne żywioły. 

Kolejną wielką zaletą, która wiąże się z posiadaniem metalowej szafy na dokumenty jest to, że dzięki niej zaoszczędzimy miejsce! Tego typu meble nie wymagają wcale dużo miejsca - bez problemu zmieszczą się w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i kształtu! 

Poza tym szafy metalowe są również bardzo trwałe: mogą bez problemu przetrwać lata, jeśli są odpowiednio konserwowane i czyszczone (nie tylko z kurzu, ale również z odcisków palców).

metalowa szafka na dokumenty cb 21 valberg

Jaka szafa kartotekowa do biura? 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów metalowych szafek kartotekowych. Najczęstszym typem jest metalowa szafa kartotekowa, która posiada mechanizm blokujący, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do jej zawartości. Te typy szafek można kupić w większości sklepów z artykułami biurowymi lub u sprzedawców internetowych, takich jak . Są one dostępne we wszystkich rozmiarach, od małych modeli biurkowych do dużych modeli podłogowych, które mogą pomieścić tysiące dokumentów lub folderów.

Metalowe szafy kartotekowe można spotkać niemal wszędzie: w domach, biurach i instytucjach publicznych, takich jak szkoły czy uczelnie. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu i doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Szafy kartotekowe to niezbędne meble w każdym miejscu pracy. Pomagają utrzymać porządek w dokumentach i innych ważnych dokumentach, dzięki czemu można mieć do nich szybki i łatwy dostęp. Dodatkowo można wybrać kolor szafki na dokumenty i zaprojektować ją według własnego gustu.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem internetowym z meblami metalowymi i sejfami pancernymi https://metalowy-tony.pl/