Z życia wzięte

Nie ma złotego środka na dobry humor, ale są sposoby, aby go sobie odrobinę poprawić. To zwykle tylko chwilowa niedyspozycja, brak motywacji w pracy lub słabszy dzień. Gotowe desery, sport, spotkanie z przyjaciółką, zakupy czy wyspanie się zwykle pomagają – poznaj kilka skutecznych sposobów na poprawę humoru i odzyskanie energii.

Na każdego zadziała inny sposób, dlatego warto wypróbować kilka z nich – mogą to być lody lub inne gotowe desery, spacer lub trening, kawa ze znajomymi, a może dzień w SPA. Znajdź sposób, aby odzyskać energię, motywację i uśmiech na twarzy. Warto wiedzieć, co pomoże poprawić nastrój w razie chwilowego pogorszenia humoru.

Słodkie przekąski

Wiele osób sięga wtedy po słodycze – kawałek domowego ciasta, ulubiony batonik, czekoladę lub lody. Gotowe desery Foodini, Delecta czy Good Mood zwykle działają, ale zachowaj umiar w ich podjadaniu – nie powinny występować w twojej codziennej diecie. Aby mieć zapas energii na długi dzień, jedz zdrowo i kolorowo, a za podstawę menu uznaj warzywa i owoce. Przygotuj jogurt z truskawkami lub smoothie, a po słodkie przekąski sięgaj sporadycznie.

Aktywność sportowa

Skutecznym sposobem na walkę z chandrą jest sport – na przykład bieganie, jazda na rolkach czy trening w siłowni. Warto codziennie o to zadbać, bo aktywność fizyczna sprawia, że wydzielają się endorfiny, a my mamy więcej energii i lepszy humor. Nawet umiarkowana aktywność – jak spacer po lesie – przyniesie wiele korzyści, m.in. pomoże zachować ładną sylwetkę, dotleni organizm, a także zwalczy stres.

Jeśli masz ochotę, po ćwiczeniach sięgnij po słodkości – Good Mood, Delecta czy Grycan, gdyż wtedy spalisz je szybciej – mimo to lepszym pomysłem będzie smoothie, domowe ciastko owsiane bez cukru lub banan niż gotowe desery.

Weekend w SPA

Od czasu do czasu deser Good Mood czy D.Oetker postawi cię na nogi, ale utrzymujący się gorszy nastrój to sygnał, że winowajcą jest przemęczenie. Wtedy potrzebny jest dłuższy odpoczynek – pobyt w SPA. Masaże, zabiegi kosmetyczne, kąpiele w basenie, seanse w saunie to sposób, aby zadbać o ciało i ducha. SPA pomoże się zresetować, nie myśleć o obowiązkach w domu czy w pracy, a także obniży poziom stresu.

Spotkania ze znajomymi

Słodkie przekąski lub SPA to tylko przykładowe sposoby na walkę o lepsze samopoczucie. Poprawę nastroju daje też bliskość i dobre relacje z ludźmi. Czasami potrzebna jest rozmowa z przyjaciółką lub wesołe spotkanie ze znajomymi. Mają one duże znaczenie dla nastroju, pomagają się odstresować, spojrzeć na różne problemy z innej perspektywy oraz z dystansem. Poza tym warto się przytulać, co przyczynia się do produkcji hormonów szczęścia, endorfin.

Sposobów na walkę z chandrą jest znacznie więcej – warto wykonywać ćwiczenia oddechowe, porządnie odespać cały tydzień, wybrać się na masaż, zakupy, do kosmetyczki lub wziąć kilka dni urlopu, aby gdzieś wyjechać. Czasami można też porozmawiać z psychologiem, aby popracować nad sobą i wiedzieć, jak zachować szczęście na dłużej. Wielu osobom pomaga też… pomaganie innym – warto rozważyć wolontariat.