Czy wiesz, że...

O szkodliwości palenia klasycznych papierosów wie chyba każdy. Nałóg jest nie tylko kosztowny, ale przede wszystkim potrafi wyrządzić wiele szkód w organizmie człowieka. Jedynie rzucenie pozwala powrócić do zdrowia. Istnieją jednak alternatywy, które w znacznie mniejszym stopniu wpływają na stan zdrowia. Czym różnią się klasyczne papierosy od podgrzewaczy do tytoniu?

Spalanie klasycznych papierosów

Klasyczny papieros składa się z tytoniu i filtra zawiniętego w bibułkę. Palenie odbywa się po zaprószeniu ognia. Tytoń ulega spaleniu w temperaturze 800 stopni. Palacz zaciąga się papierosem, a wraz z wdechem do płuc, oskrzeli i krwi przedostaje się mnóstwo szkodliwych substancji. Długotrwałe palenie powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Upośledza smak, pogarsza węch, sprawia, że zęby stają się żółte i pojawia się na nich brzydki osad. Pogarsza się również jędrność skóry. Spada również wydolność płuc, krew jest mniej natleniona, wzrasta ciśnienie. W efekcie pojawiają się takie choroby jak zakrzepica, miażdżyca czy nadciśnienie. Długoletnie palenie przyczynia się do powstawania nowotworów jamy ustnej, płuc i gardła. Jest również szkodliwe dla otoczenia. Dym boczny zawiera jeszcze więcej szkodliwych chemicznych związków niż ten, który wdycha palacz.

Podgrzewacze do wkładów

Podgrzewacze to niewielkie urządzenia, które zostały wyposażone w system grzania. Dzięki niemu umieszczony w otworze wkład zostaje podgrzany do około 300 stopni. Nie następuje proces spalania, więc do płuc nie przedostają się substancje smoliste. Wysokiej jakości podgrzewacze w wielu ciekawych kolorach znajdziesz tutaj: https://nexus.cool/. Korzystanie z podgrzewaczy jest również korzystne dla otoczenia. Nie występuje zjawisko dymu bocznego, przez co osoby przebywające w pobliżu palacza nie są narażone na bierne zaciąganie się. Dodatkowo wkłady do podgrzewaczy występują również w wersji bez tytoniu, co pozwala wyeliminować szkodliwe substancje nawet do 95% w stosunku do klasycznych papierosów. Wkłady są dostępne również w wersji bez soli nikotynowych, co znacząco ułatwia rzucanie palenia. Produkty, które pasują do większości podgrzewaczy, znajdziesz tutaj: https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/wklady-typu-heets/smaki-wkladow-fiit-porownanie-do-dostepnych-smakow-nexus/. Ich atutem jest również bogactwo smaków. Coś dla siebie znajdą zarówno fani mentolowego smaku, jaki i owocowych wariacji, jak na przykład brzoskwinia czy jagoda. Jednocześnie inhalacja sprawia maksimum przyjemności. Dowiedz się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/wklady-typu-heets/wklady-nexus-zamienniki-dla-wkladow-fiit/.

Podgrzewanie zamiast spalania to znacznie zdrowsza alternatywa. Jest również pośrednim krokiem między nałogowym paleniem, a rzucaniem. Dzięki temu można zaspokoić głód nikotynowy i potrzebę wkładania papierosa do ust, znacząco ograniczając przyswajanie szkodliwych substancji. Warto wybierać lepsze alternatywy.