Czy wiesz, że...

Jeśli chodzi o pompy hydrauliczne, to wszystko zależy od jakości maszyny. Źle utrzymana pompa hydrauliczna może sprawić, że nasza maszyna będzie pracować ciężej niż powinna i spowoduje nadmierną eksploatację, co może doprowadzić do awarii. Kiedy mamy zużytą lub uszkodzoną pompę, regeneracja jest idealnym rozwiązaniem.

Czym jest hydraulika siłowa i dlaczego jest tak istotna?

Hydraulika siłowa to gałąź hydrauliki, która zajmuje się wykorzystaniem mocy hydraulicznej do napędzania maszyn. Systemy hydrauliki siłowej mogą być stosowane w ciężkich warunkach pracy, takich jak górnictwo, budownictwo i roboty ziemne. Wiąże się to również z wykorzystaniem sprzętu takiego jak pompy, silniki, zawory i cylindry.

Systemy hydrauliki siłowej składają się z różnych komponentów:

  • Pompy: służą one do pompowania oleju z silnika lub maszyny do innego systemu, w którym jest on wymagany do wykonania pracy (np. przemieszczenia ładunku).
  • Silniki: są one używane do przemieszczania ładunku poprzez pchanie lub ciągnięcie na nim (tj. przekształcają ruch obrotowy w ruch liniowy).
  • Zawory: regulują one przepływ oleju przez system, otwierając i zamykając kanały w nim w zależności od tego, jaki rodzaj pracy trzeba wykonać (np. otwierają więcej kanałów, gdy trzeba podnieść ładunek).
  • Cylindry: przekładają one siłę liniową na ruch obrotowy (lub odwrotnie).

    pompa1

Zasada pracy pomp hydraulicznych – naprawa i regeneracja pomp

Pompa hydrauliczna to urządzenie, które zamienia ruch obrotowy na ruch posuwisto-zwrotny. Można ją również wykorzystać do przekształcenia ruchu posuwisto-zwrotnego w ruch obrotowy. Pompa hydrauliczna jest sprzętem, który służy do przenoszenia cieczy z jednego miejsca w drugie. Ciecz może być cieczą lub gazem, chociaż najczęściej pompy hydrauliczne są obecnie wykorzystywane do zastosowań cieczowych. Pompy hydrauliczne są często używane w budownictwie i produkcji, ale są również powszechne w samochodach.

Podstawowa pompa hydrauliczna składa się z wirnika przymocowanego do wału, który jest zamontowany wewnątrz zamkniętej obudowy z dwoma komorami oddzielonymi tłokiem. Kiedy wirnik się obraca, powoduje przepływ cieczy z jednej komory do drugiej przez otwór zwany portem. Powoduje to wzrost ciśnienia w jednej komorze przy jednoczesnym obniżeniu ciśnienia w drugiej komorze. Różnica między wysokim i niskim ciśnieniem powoduje ruch tłoka, który pompuje płyn z jednej komory do drugiej (lub odwrotnie).

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – gwarancja na usługi regeneracji nawet do 12 miesięcy! 

Jeśli mamy pompę hydrauliczną, która ulega awarii, być może warto rozważyć zlecenie jej naprawy. Jest możliwe, aby doświadczony serwisant naprawił naszą pompę hydrauliczną. Wybierając usługodawcę hydraulicznego, upewnijmy się, że są tam pracownicy wykwalifikowani i doświadczeni w naprawie pomp hydraulicznych, aby nie popełnili żadnych błędów podczas procesu naprawy. Będziemy również potrzebowali kogoś, kto ma dostęp do wszystkich niezbędnych części wymaganych do naprawy, więc warto się upewnić, że dany serwis ma dostęp do części zamiennych i podzespołów potrzebnych do naprawy urządzenia. Pamiętajmy, że regeneracją pomp hydraulicznych zawsze powinien zająć się serwisant, który posiada bogate doświadczenie w naprawach podzespołów hydrauliki siłowej.

pompa4

Regeneracja pomp hydraulicznych – regeneracja pompy hydraulicznej to wiele korzyści dla firm

Pompy hydrauliczne mogą być poddane regeneracji, jeśli są zużyte lub uszkodzone. Proces ten obejmuje demontaż pompy i wymianę zużytych części na nowe. Jeśli chcemy poprawić wydajność swojej maszyny, to należy rozważyć regenerację starej pompy zamiast kupować nowe urządzenia.

Regeneracja pomp hydraulicznych jest opłacalna – regeneracja istniejącej pompy hydraulicznej pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze w porównaniu do zakupu nowego sprzętu. W rzeczywistości często taniej jest naprawić stare urządzenie niż wymienić je na nowe. Dzieje się tak dlatego, że nowe urządzenia kosztują więcej niż używane, ale mają podobne cechy. Ponadto, ponowna produkcja zapewnia większy stosunek jakości do ceny w porównaniu z zakupem nowego sprzętu, ponieważ działają one dłużej i oferują lepszy poziom wydajności niż ich odpowiedniki.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem pomp hydraulicznych https://hydro-dex.com/