Czy wiesz, że...

Zastanawiasz się, gdzie warto działać w sieci? Patrząc z punktu widzenia kupującego oraz sprzedającego? Poniżej przykłady kilku podmiotów, które są bardzo popularne. Czym cechują się Allegro oraz Amazon? Dlaczego mają coraz więcej zainteresowanych Klientów?

Allegro

Bardzo dużo osób decyduje się na kupowanie/sprzedawanie na Allegro. Dlaczego tak się jednak dzieje? Warto zaznaczyć, że ten podmiot działa już od kilkudziesięciu lat na polskim rynku. Jeśli chodzi o nasz kraj, to jest na pierwszym miejscu w rozmaitych rankingach popularności. Allegro to bardzo dobre miejsce zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Co ważne, ta marka regularnie poprawia jakość swoich usług. Nie ma zatem tak, że spoczywa na laurach. Dzięki temu zainteresowani mogą liczyć na coraz to nowocześniejsze usługi, funkcje itd. Dlatego Allegro rośnie w siłę. Nie zapowiada się, by popularność tego typu sklepów online zaczęła być nagle mniejsza. Allegro to profesjonalna firma mająca coraz więcej zadowolonych sprzedawców oraz kupujących. Można powiedzieć, że tutaj jedno idzie w parze z drugim. Klienci chętnie odwiedzają Allegro, ponieważ zakupy są szybkie i bardzo intuicyjne. Dodatkowo możesz liczyć na pomoc konsultantów z Działu Obsługi Klienta. A im więcej Klientów, tym więcej sprzedawców. Jeśli zatem chcesz handlować szybko i skutecznie, to warto zainteresować się dołączeniem do Allegro.

Amazon

Gdzie jeszcze ludzie nie tylko chętnie sprzedają, ale także kupują? Na pewno do grona bardzo zaufanych firm można zaliczyć Amazon. To amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe zostało założone w 1994 roku. Należy zaznaczyć, że (podobnie jak Allegro) marka Amazon cały czas idzie do przodu. W tym momencie to przedsiębiorstwo handlowe posiada setki milionów Klientów na całym świecie. W Polsce Amazon jest z roku na rok coraz popularniejszym podmiotem. W skali globalnej ta marka jest zaś o wiele częściej wybierana (chociażby od Allegro itp.). Zastanawiasz się, co robić, aby mieć skuteczną sprzedaż na amazon? To wcale nie jest takie trudne. Musisz założyć konto, wybrać plan (zaraz napiszemy o tym więcej) oraz właściwie zareklamować swój asortyment. Dzięki temu możesz liczyć na wielu Klientów. A chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że ma to znaczenie pod kątem uzyskiwanych co miesiąc zysków.

Jakie plany sprzedażowe są tutaj oferowane?

Marka Amazon oferuje dwa plany sprzedażowe. Masz do wyboru wariant indywidualny oraz profesjonalny. Należy zaznaczyć, że ta pierwsza opcja jest bardziej dedykowana dla osób, które dopiero zaczynają. Nie wiesz, ile asortymentu uda Ci się sprzedać? Zakładasz, że może to być mniej niż 40 produktów/miesiąc? W takim razie warto zdecydować się na wariant indywidualny. W jego ramach zapłacisz 4 PLN od każdej sprzedanej rzeczy. Jeśli jednak zakładasz, że sprzedasz minimum 40 produktów w ciągu miesiąca, to wówczas warto zdecydować się na wariant profesjonalny. Tutaj opłata, na jeden miesiąc, wynosi 165,91 PLN. Przy sprzedaży wynoszącej minimum 40 produktów (w ciągu 30 dni) jest to zaś bardziej opłacalne.