Z życia wzięte

Wprawdzie funkcjonalność drzwi jest niezwykle istotna, to nie bez znaczenia pozostaje ich wartość estetyczna, która uzupełnić może przestrzenie utrzymane w każdej aranżacji.

Drzwi wewnętrzne w zasadzie funkcjonują w każdym domu czy mieszkaniu. Nawet jeśli postawiliśmy na otwarte przestrzenie, to jednak łazienka czy sypialnia najczęściej są oddzielone drzwiami, by zapewnić komfort domownikom czy gościom. Wprawdzie funkcjonalność drzwi jest niezwykle istotna, to nie bez znaczenia pozostaje ich wartość estetyczna, która uzupełnić może przestrzenie utrzymane w każdej aranżacji. Subtelny, ale i wyrazisty wdzięk drzwi wewnętrznych składać się będzie na całościowy odbiór mieszkania, tylko na jaką kolorystykę się zdecydować, by np. doskonale wpisywały się w stylistykę skandynawską?

Skrzydła utrzymane w czerni – wyrazisty element wykończenia

Drzwi wewnętrzne w czarnym kolorze to wyrazisty akcent, który będzie rzucał się w oczy pozostając jednym z głównych elementów wykończeniowych. Jeśli zdecydujemy się na czarne skrzydła musimy mieć na uwadze to, że czerń będzie pochłaniać światło. A to oznacza, że taki rodzaj drzwi powinien trafić do dobrze oświetlonych pomieszczeń, lub będą one wymagały dodatkowo sztucznego oświetlenia. Taka kolorystyka drzwi świetnie będzie kontrastować z białymi ścianami.

Jasne, białe skrzydła

Białe odcienie charakteryzuje ponadczasowość, co więcej są one uniwersalne i w zasadzie łączyć się będą z każdą stylistyką zachowując spójność i harmonię. Istotną zaletą tego rodzaju kolorystyki jest to, że optycznie powiększa ona przestrzeń. Będzie więc świetnym uzupełnieniem mniejszych lub gorzej doświetlonych wnętrz. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by także większe przestrzenie były uzupełnione drzwiami w białej kolorystyce.

A może postawić na kolor?

Na rynku nie brakuje modeli drzwi wewnętrznych w różnych, nawet najbardziej wyrazistych kolorach. Mogą one być lakierowane i wykończone zielenią, fioletem czy pomarańczą. Tego rodzaju odważniejsze barwy zawsze warto zestawiać z nieco bardziej stonowanymi, które trafią np. na ściany.

Jeśli szukasz idealnych drzwi wewnętrznych w wymarzonej kolorystyce skorzystaj z doradztwa w jednym z renomowanych salonów Grupy Fachowiec, które znajdują się w całej Polsce. Dowiesz się czym mogą różnić się drzwi od siebie poza kolorami i wybierzesz idealny, funkcjonalny i pięknie prezentujący się model.