Z życia wzięte

W czasach rynku pracownika, gdzie stopa bezrobocia w Polsce wynosi zaledwie kilka procent, trudno sobie wyobrazić, że szukanie pracy mogłoby być łatwiejsze niż teraz. Proces ten jednak zawsze wymaga od rekrutującego nieco wysiłku. Do całej procedury można podejść jednak sprytnie. Oszczędzisz sobie czas oraz siły, zajmując się przyjemniejszymi rzeczami. Chcesz wiedzieć jak? Czytaj dalej!

Opinie o pracodawcy

Work or Not? - Być może sam zadajesz sobie to pytanie, widząc wręcz perfekcyjnie dla Ciebie skrojoną ofertę pracy. Jednak nie tak szybko! Zanim sięgniesz po telefon lub wyślesz maila – sprawdź firmę, która je wystawiła. Bez względu na to, czy praca jest w Katowicach, Krakowie, czy Rzeszowie; portal Work or Not pomoże Ci podjąć decyzję! W jaki sposób?

Na stronach portalu odnajdziemy dziesiątki opinii. Piszą je pracownicy o swoich pracodawcach. Opisują swoje wrażenia, doświadczenia i wspomnienia – te miłe, przyjazne oraz bardziej negatywne. Wszystko zależy tu od pracodawcy. Opinie pozwolą Ci się dowiedzieć, czy warto zgłaszać się na ochotnika do współpracy, czy lepiej sobie odpuścić i znaleźć firmę, która faktycznie dba o pracowników.

 

Powiadomienie o nowych ogłoszeniach

Większość portali z ogłoszeniami udostępnia użytkownikom funkcję „powiadom mnie o ogłoszeniach”. System zapamiętuje ostatnie wyszukiwania i wysyła nam wiadomość e-mail, gdy w wybranych kryteriach pojawi się coś nowego. Warto skorzystać z tego ułatwienia. Wystarczy, że raz wybierzesz to, co Cię interesuje w kontekście wynagrodzenia, geograficznego obszaru poszukiwań, czy branży, a resztę system zrobi za Ciebie!

 

Kreator CV i listu motywacyjnego

Nie masz zmysłu estetycznego, a formatowanie w edytorach zawsze sprawiało Ci problem? Nie musisz już spędzać godzin nad ustawianiem marginesów. W Internecie odnajdziesz dziesiątki kreatorów CV, które są absolutnie bezpłatne. Na początku wybierasz szablon, który podoba Ci się wizualnie. Następnie wprowadzasz do formularza niezbędne dane i gotowe! Twoje profesjonalne CV możesz wysłać pracodawcy już po kilku minutach. Podobne narzędzia znajdziesz również dla listów motywacyjnych. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby oprogramowanie napisało je za Ciebie.

Porozmawiaj ze znajomym

Jest to często dość prosty sposób na znalezienie pracy, o którym nie myślimy jednak tak często. Zanim zaczniesz przeglądać ogłoszenia, prześledź listę swoich znajomych. W jakich branżach pracują? Kogo znają? W jakim środowisku się obracają? Na pewno znasz kogoś, kto zna kogoś… kto może być Twoim potencjalnym pracodawcą. Czemu więc nie umówić się na grę w planszówki i jednocześnie porozmawiać o Twojej przyszłej pracy?