Czy wiesz, że...

Najbardziej widocznym elementem systemu wentylacyjnego jest kratka wentylacyjna ścienna. Dlatego też, wybierając kratki do swojej firmy, zwracaj uwagę nie tylko na ich funkcjonalność i parametry techniczne, ale też na estetykę. W BH-Res łączymy dopracowany design z doskonałą jakością. Na co dokładnie powinieneś zwrócić uwagę, wybierając kratki nawiewne ścienne? Podpowiadamy!

Po pierwsze – rozmiar i kształt

Kratka ścienna powinna być przede wszystkim dopasowana do rozmiaru przewodu wentylacyjnego, który będzie zakrywać. Wybrana przez Ciebie kratka wentylacyjna ścienna ma zasłaniać przewód, ale nie musi być w tym samym kształcie co on. Kształt kratki ściennej jest kwestią wyłącznie estetyczną – nie ma żadnych dowodów na to, że kratki okrągłe, prostokątne, czy kwadratowe, pełnią swoją funkcję lepiej niż inne.

Materiał, czyli z czego powinna być zrobiona kratka wentylacyjna?

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są kratki nawiewne, jest plastik. Kratki nawiewne ścienne zrobione z tworzywa sztucznego są najtańsze, co nie oznacza niestety, że będą najlepszym wyborem. Niektóre plastikowe produkty szybko się zużywają – blakną, żółkną i kruszeją, przez co często trzeba je wymieniać, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dla firmy. Trzeba przy tym uczciwie przyznać, że zastosowanie jakościowego tworzywa sztucznego rozwiązuje problem.

Natomiast w ofercie BH-Res znajdziesz wysokiej jakości produkty wykonane ze stali o wysokim standardzie, dzięki czemu kratki nawiewne ścienne dostępne w naszym sklepie są bardzo wytrzymałe. Każda kratka wentylacyjna ścienna, którą możesz od nas kupić, jest malowana proszkowo na biało. Taka technika malowania sprawia, że kolor jest trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Kupując elementy do systemów wentylacyjnych, zwróć uwagę na to, aby były to produkty wysokiej jakości, spełniające normy związane z bezpieczeństwem. Kratka wentylacyjna ścienna odpowiada za wymianę powietrza wewnątrz pomieszczeń, zapewniając odpowiednią jego jakość. W sklepie BH-Res istnieje możliwość zamówienia kratek wyposażonych w blokadę przeciwpożarową, która zapewni większe bezpieczeństwo osób pracujących w Twojej firmie.

Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że zamówione przez Ciebie kratki nawiewne ścienne będą dobrze zamontowane, zdecyduj się na skorzystanie z naszych usług montażowych. Firma BH-Res zajmuje się bowiem nie tylko sprzedażą, ale również montażem elementów, z których składają się systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Natomiast w kwestii sprzedaży oferujemy wsparcie doradcze. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i doradzą, które produkty sprawdzą się najlepiej w danym zastosowaniu. Nasza szeroka oferta kratek wentylacyjnych umożliwi Ci wybranie rozwiązań, które będą dopasowane do budynku, w którym znajduje się Twoja firma. W naszym sklepie znajdziesz kratki jedno-, dwu-, trzy- i czterokierunkowe, o różnych wymiarach, wykonane z wysokiej jakości stali. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.