Czy wiesz, że...

Do Wrocławia przeniosło się w ostatnich latach wiele firm, dołączając do tych, które w mieście działają już od dawna. To istotny punkt na mapie biznesowej Polski, więc nic dziwnego, że to właśnie tutaj organizowane są szkolenia, konferencje czy inne spotkania biznesowe. W jakim hotelu warto zakwaterować gości?

Czy hotel musi mieć salę konferencyjną?

Wiele hoteli chwali się tym, że mają we własnym budynku sale konferencyjne i szkoleniowe. Zwykle jednak nie są one tak dobrze wyposażone i przygotowane jako obiekty stworzone od początku z myślą wyłącznie o spotkaniach biznesowych. Z tego powodu nie warto na siłę szukać hotelu z taką ofertą. Lepiej będzie wynająć oddzielnie najlepszą salę z możliwych, a do tego hotel Wrocław jako bazę noclegową.

To oczywiście wymusza stworzenie pierwszego kryterium wyboru hotelu. Nie musi on mieć własnej sali konferencyjnej, nie musi też być do niej blisko, ale na pewno komunikacja musi być jak najlepsza. Czy to samochodem, czy komunikacją miejską dojazd powinien być łatwy i szybki, a to automatycznie kieruje uwagę w stronę hoteli zlokalizowanych w centrum Wrocławia.

Hotel, do którego łatwo dotrzeć

To nie na salę konferencyjną goście dotrą w pierwszej kolejności, tylko najczęściej właśnie do hotelu. I dlatego to hotel, a nie sala, mają mieć własny parking dla gości, dobre połączenie z dworcem PKP czy lotniskiem. W teorii można oczywiście zorganizować transport na różne sposoby, ale praktyka pokazuje, że to nie jest ani lepiej odbierane, ani też nie kosztuje mniej, niż po prostu wybór właściwego hotelu.

A zważywszy i na to, że wielu uczestników konferencji czy spotkań biznesowych będzie brało udział nie tylko w części oficjalnej, ale też wykorzysta pobyt, żeby trochę poznać Wrocław, to do hotelu powinno dać się łatwo dotrzeć nie tylko z dworca i miejsca oficjalnych wydarzeń, ale też z najpopularniejszych miejsc turystycznych. Wyjątkiem powinno być stare miasto, do którego nie musi prowadzić już żadna linia tramwajowa – wystarczy, że hotel będzie w centrum, to 3-4 minuty spaceru pozwolą gościom zobaczyć wiele najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu.

Warto szukać wśród nowoczesnych obiektów

Spotkania biznesowe i wydarzenia branżowe to jeden z elementów, które można wykorzystać do budowy profesjonalnego wizerunku własnej firmy. Warto więc zorganizować noclegi w nowoczesnym hotelu ze świetną obsługą. Wysoki poziom będzie zawsze odbierany jako zasługa organizatora, ale błędy popełnione przez obsługę hotelu też mogłyby rykoszetem trafić w jego opinię, więc najlepiej tego unikać, znajdując gościom miejsce w najlepszym hotelu. Na szczęście to nie zawsze musi oznaczać najwyższe koszty, ale to już zupełnie inny argument.