Czy wiesz, że...

Kiedyś panowało przeświadczenie, że aby zapewnić sobie stabilne zatrudnienie i godziwe zarobki potrzebne jest ukończenie studiów. Dziś, kiedy ma rynku pracy brakuje przede wszystkim fachowców, nie trzeba poświęcać wielu lat na naukę cenionego zawodu. Dlatego w tym artykule podpowiemy Ci, co jak zaledwie w rok, zostać profesjonalnym elektrykiem, a także opowiemy Ci o innych zaletach tego zawodu. 

Miejsca pracy elektryka

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale zawód elektryka daje możliwość pracy w różnych środowiskach. Taki fachowiec może liczyć na zatrudnienie w przemyśle przy produkcji wielu urządzeń czy instalacji. Dla niektórych ciekawszą opcją będzie praca w branży budowlanej czy nawet w firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Elektrycy są niezbędni także w warsztatach samochodowych oraz w nagłych wypadkach, gdy trzeba wezwać pogotowie energetyczne. Osoba z uprawnieniami elektryka może podjąć się pracy montera w zakładzie czy zajmować się bieżącą obsługą sieci lub konserwacją urządzeń. Jak widać niemal każdy może wybrać najbardziej interesujący go temat, a na brak ofert pracy z pewnością nie można narzekać.

Obowiązki w pracy elektryka

Zakres obowiązków jest zależny od wielu czynników. Jak już wspomnieliśmy, elektryk może pracować w różnych miejscach i to właśnie od nich w dużej mierze będzie zależało, jak wyglądają codzienne obowiązki. 

Uogólniając, początkujący elektrycy najczęściej zajmują się podłączaniem i montażem instalacji. Często jest to również praca fizyczna, która wymaga kopania korytek oraz torowania kanałów, w których umieszcza się przewody. Jednak wraz z nabytym doświadczeniem można liczyć na bardziej ambitne obowiązki, wymagające analitycznego myślenia i wiedzy technicznej. Dlatego elektrycy zajmują się także projektowaniem systemów oraz instalacji, a także planowaniem prac. Co ważne, doświadczony fachowiec może liczyć nie tylko na ciekawe zlecenia, ale przede wszystkim wyższe zarobki. Dlatego zawód ten daje również możliwość ciągłego rozwoju. 

By dowiedzieć się więcej o kursie na elektryka, wejdź na https://viessmann.plus/kurs-elektryka-online/.

Zdobywanie uprawnień

Elektryk to odpowiedzialny zawód. Praca z prądem bywa niebezpieczna, a brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności może mieć tragiczne skutki. Dlatego konieczne jest zdobycie odpowiednich uprawnień poprzez zdanie egzaminu, podczas którego sprawdzane są zarówno wiadomości teoretyczne, jak i umiejętności praktyczne zdającego. Dlatego, by dobrze przygotować się do egzaminu, najlepiej jest wybrać się na kurs, który odpowiednio przygotuje Cię na zadania egzaminacyjne. Wieloletnie doświadczenie w tej kwestii mają Szkoły Partnerskie Viessmann. Dają oni swoim kursantom możliwość uczestniczenia w zajęciach zdalnych. Dzięki temu całą teorię uda Ci się przyswoić bez wychodzenia z domu. Wykłady są prowadzone przez internet, ale jeśli termin zajęć Ci nie odpowiada, możesz odtworzyć nagranie w dowolnym momencie. Wszystkie niezbędne umiejętności praktyczne zdobędziesz na zajęciach prowadzonych w oddziałach szkoły przez doświadczonych fachowców. Zdobycie uprawnień ze Szkołą Partnerską Viessmann może zając Ci zaledwie rok. Nie czekaj, sprawdź elektryk szkoła dla dorosłych