Czy wiesz, że...

Ci, którzy na co dzień korzystają z Internetu w pracy, bez względu na to, czy swoje obowiązki wykonują zdalnie, czy w biurze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest dobrze działająca sieć Wi-Fi. Dlatego też warto zainteresować się technologią MESH.

Czym jest technologia MESH?

Najprościej mówiąc, jest to sieć Wi-Fi w postaci siatki, gdzie jest główne urządzenie – router i połączone z nim wzmacniacze sygnału. Przesyłany między nimi sygnał umożliwia bezproblemowe poruszanie się po przestrzeni objętej siecią. Bezproblemowe, czyli takie, gdzie nie zauważamy przeszkód w dostępie do Internetu. Gwarantuje to dobrze skonfigurowana sieć MESH. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni router, przykładowo jeden z oferty dostępnej na https://fritz-shop.eu/pol_m_Mesh-WiFi-410.html. Właśnie to urządzenie połączone z innymi zbiera wszystkie potrzebne dane i umożliwia prawidłową pracę domowego lub firmowego Wi-Fi. Wystarczy raz wprowadzić ustawienia i przy dodawaniu kolejnych urządzeń – węzłów nie przejmować się ponownym logowaniem czy podawaniem haseł. Wszystkie urządzenia końcowe – komputery, laptopy czy telefony łączą się z jednym z punktów sieci MESH i ich użytkownik nie musi wiedzieć, z którym dokładnie, ponieważ całość widziana jest jako jedna sieć Wi-Fi.

Jakie urządzenia są niezbędne do zastosowania technologii MESH?

Chciałoby się powiedzieć, że przede wszystkim dobre jakościowo. Powszechnie wiadomo, że warto zainwestować w coś, co jest sprawdzone, dobrze oceniane i przede wszystkim skuteczne. Dotyczy to także tworzenia sieci MESH w domu lub biurze – odpowiedniej jakości sprzęt jest niezbędny. Co dokładnie będzie potrzebne? Przede wszystkim router. Jest to główne urządzenie, z którym łączy się  wszystkie pozostałe routery lub wzmacniacze sieci. Co do tych drugich, to warto spojrzeć na ofertę https://fritz-shop.eu/pol_m_FRITZ-Repeater-388.html i wybrać coś odpowiedniego. Jako wzmacniacza sieci można użyć routera, ale nie jest to konieczne. Wystarczy wspomniany FRITZ!Repeater. Jest to proste urządzenie, które podłączone bezprzewodowo lub za pomocą kabla, do głównego routera skutecznie rozszerzy zasięg domowego lub firmowego Wi-Fi.