Z życia wzięte

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na spotkanie z Łukaszem Wilczyńskim - międzynarodowym ekspertem sektora kosmicznego oraz managerem komunikacji i PR. Wydarzenie odbędzie się już 13 marca w ramach cyklu "Strefa Inspiracji w PCI”.

Łukasz Wilczyński to absolwent Massachusetts Institute of Technology (MIT), posiadający bogate doświadczenie zarówno jako przedsiębiorca, jak i manager komunikacji i PR. Jego osiągnięcia zostały docenione przez branżę, czego dowodem jest tytuł jednego z 25 innowatorów branży PR w regionie EMEA w 2022 roku, przyznany przez brytyjski magazyn PRovoke Media.

Jest założycielem Space Communications Alliance, pierwszej na świecie globalnej sieci komunikacji i PR dla sektora kosmicznego, oraz prezesem Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Jako pomysłodawca European Rover Challenge, wspiera młodych inżynierów i naukowców w budowie kariery na rynku kosmicznym.

W Rzeszowie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwoju biznesu w sektorze kosmicznym.

Strefa Inspiracji PCI to seria wydarzeń skierowana do miłośników nauki, startupów, biznesu, inwestowania oraz prototypowania. Spotkania odbywają się cyklicznie i są bezpłatne, a wymagana jest jedynie rejestracja.

Link do formularza rejestracyjnego: bit.ly/3T6IOcD

Miejsce i czas spotkania: Podkarpackie Centrum Innowacji, ul. Lenartowicza 6, g. 18.00, 13 marca.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) powstało w wyniku współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego, Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Rozwoju w ramach inicjatywy Catching-up Regions. Podkarpackie Centrum Innowacji to organizacja promująca wykorzystanie osiągnięć  naukowych w gospodarce. Buduje kluczowe umiejętności naukowców i studentów. Wzmacnia potencjał regionu finansując prace badawczo-rozwojowe naukowców oraz wytwarzane w ten sposób nowe technologie i rozwiązania. PCI wspiera innowacyjne pomysły młodych ludzi, poszerza ich wiedzę na temat startup-ów
i prototypowania udostępniając doskonale wyposażone pracownie, a także organizując programy edukacyjne i hackathony.