Czy wiesz, że...

Soczewki kontaktowe są synonimem wygody i nowoczesności, dlatego coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób korygowania wad wzroku. Masz dosyć kłopotliwych okularów? Chcesz, by Twoja wada pozostawała dla otoczenia niedostrzegalna? Poznaj zatem wszystkie odpowiedzi na pytania o soczewki kontaktowe. Oto krótkie kompendium wiedzy, które pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru.

Dla jakich wad wzroku są soczewki?

Osoby zmagające się z najbardziej pospolitymi wadami wzroku, mają ogromny wybór wśród soczewek kontaktowych. Dla nich stworzone są soczewki sferyczne, których wartość ujemna (tzw. minusy) są przeznaczone dla krótkowidzów, a wartość dodatnia (tzw. plusy) są dla dalekowidzów. Nawet przy bardzo dużej wadzie z zakresu od - 20 do +15 dioptrii możliwa jest korekcja poprzez soczewki kontaktowe.

Jeśli Twoim problemem jest astygmatyzm (który najczęściej występuje wraz z krótko- lub dalekowzrocznością), również możesz nosić szkła kontaktowe. W tym przypadku należy szukać produktów o nazwie soczewki toryczne.

Soczewki progresywne – co korygują?

Najwięcej wątpliwości w sprawie możliwości noszenia soczewek kontaktowych mają osoby dotknięte starczowzrocznością (inaczej – prezbiopią). Dlatego możemy raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. Dla tych pacjentów zostały stworzone soczewki progresywne. Oferta branży optycznej jest bardzo urozmaicona, więc bez problemu znajdziemy produkty pasujące do naszych potrzeb. Przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych występują bardzo rzadko. Dotyczy to przewlekłych chorób okulistycznych i infekcji, takich jak owrzodzenie rogówki, stany zapalne itp.

Dlaczego coraz więcej osób wybiera soczewki kontaktowe? Bo są praktycznie niewyczuwalne na oczach i zapewniają fantastyczny komfort. Osoby, które dotychczas męczyły się z powodu okularów, dobrze wiedzą w czym tkwi problem. Konieczność czyszczenia szkieł okularowych, problemy ze względu na pogodę, zaparowywanie. Nie każdy dobrze się czuje w okularach korekcyjnych. Dobranie oprawek bywa trudne, wiele osób nie akceptuje swojego wizerunku w okularach z powodu postarzania. Jakikolwiek jest Twój powód – możesz bez obaw zmienić metodę korekcji wady wzroku na nowoczesne i całkowicie bezpieczne soczewki kontaktowe.

Jakie soczewki kontaktowe wybierać?

Zarówno soczewki progresywne, jak i wszystkie pozostałe rodzaje, istnieją w kilku wariantach. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt, powinniśmy skonsultować się z optometrystą. W dokonaniu właściwego wyboru ważna jest nie tylko wada wzroku, ale i indywidualne parametry oka, do których muszą być soczewki dostosowane. Dla komfortu widzenia bardzo duże znaczenie ma krzywizna soczewki (BC) oraz jej średnica (DIA).

Kolejną kwestią do rozważenia będzie czas użytkowania soczewek. W tym przypadku mamy większą swobodę wyboru i możemy dobrać opcje, uwzględniające nasz styl życia, preferencje oraz specyfikę wykonywanego zawodu.

Nasze możliwości obejmują:

- soczewki jednodniowe

- soczewki dwutygodniowe

- soczewki miesięczne

Najlepsze soczewki kontaktowe - gdzie kupić?

Wybór soczewek kontaktowych, przy uwzględnieniu czasu użytkowania, to przede wszystkim kwestia ekonomiczności wyboru. Czy będziemy korzystać z soczewek na co dzień? Czy potrzebujemy ich jedynie w pewnych okolicznościach, np. zawody sportowe, randka?

Wszystkie możliwe rodzaje soczewek od różnych producentów, znajdziemy w popularnym sklepie optycznym Bezokularow.pl. Klienci najbardziej doceniają łatwe wyszukiwanie według kategorii produktów, atrakcyjne ceny oraz pełne, klarowne informacje o wybranych soczewkach.

Jakość soczewek kontaktowych wpływa na komfort użytkowania. Ważne jest uwodnienie oraz tlenoprzepuszczalność (szczególnie w przypadku soczewek całodobowych, w których użytkownik może spać). Dużym uznaniem cieszą się soczewki Bausch & Lomb, które oferują produkty każdego typu. Wśród nich znajdą się soczewki o jednym z najwyższym stopni uwodnienia sięgających nawet 78%!