Rzeszów

Zarządzanie projektami programistycznymi, techniczne aspekty wdrażania beaconów, tworzenie assetów graficznych do gier komputerowych i trendy technologii VoIO to tylko część zagadnień omówionych podczas Dnia Nowych Technologii, który odbył się 15 stycznia w WSIiZ.

Uczelnia zaprosiła na warsztaty wysokiej klasy specjalistów. Byli to m.in. przedstawiciele Witchcraft Studios, Pilkington Automotive Poland, Sintra Consulting Poland, CI Games Team Rzeszów i Cisco Systems Poland.

Beacony - przyszłość Internetu

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ?Techniczne aspekty wdrażania beaconów?, które poprowadził przedstawiciel firmy Witchcraft Studios Sp. z o.o. Beacon to urządzenie komunikujące się ze smartfonem przez bluetooth. Mogą wysyłać określone komunikaty lub aktywować rozmaite funkcje w telefonach. Urządzenie może działać na niskim poziomie baterii przez bardzo długi okres czasu, nawet kilka lat. Studenci uczyli się, jak wdrażać tę technologię w praktyce.

Wiele praktycznych wskazówek zdobyli słuchacze prezentacji ?Systemy IT w produkcji z wykorzystaniem programu SAP?, którą przedstawili Kinga Maćkowska, specjalista ds. rekrutacji i szkoleń oraz Piotr Pierzchała, kierownik zespołu SAP Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

Technologie przyszłości

Michele Barbagli, Andrea Grassi z firmy Sintra Consulting Poland uczyli studentów zaawansowanych technik programowania i zarządzania projektami programistycznymi. Warsztat ten cieszył się największym zainteresowaniem. Włoska firma informatyczna wchodząca na polski rynek zatrudniła kilku studentów i absolwentów WSIiZ.

- Wprowadzając Sintra Consulting na polski rynek i budując zespół programistów i web design, mieliśmy przyjemność zatrudnić jako pierwszych absolwentów WSIiZ. To pracownicy zaangażowani, chętni do nauki i rozwoju, a także umiejętnie zarządzający własnym czasem. Dążymy do powiększania zespołu w Polsce i widzimy duży potencjał we współpracy z WSIiZ. Mamy nadzieję, że rozwój firmy i jej sukces na polskim i międzynarodowym rynku będzie ściśle powiązany z utalentowanymi absolwentami WSIiZ, którzy staną się jednym z czynników gwarantujących sukces ? mówi Bartosz Kaluga, Country Manager Sintra Consulting Srl.

W prezentacji ?Tworzenie assetów graficznych na potrzeby gier komputerowych? Paweł Dziągwa z firmy CI Games (partner kierunku informatyka) przekonywał, że nauka na specjalności związanej z grami to dobre rozwiązanie na kształtowanie ścieżki zawodowej. Wystąpienie było okazją do przekazania informacji o rozpoczęciu rekrutacji na studia II stopnia na informatyce, gdzie można wybrać specjalność grafika w rozrywce cyfrowej.

Dostaną pracę w CISCO

Dzień Nowych Technologii był też okazją do zaprezentowania uczestnikom możliwości zatrudnienia w firmie Cisco Systems Poland Sp. z o. o. Po prezentacji przeprowadzonej przez pracownika firmy, absolwenta WSIiZ, Andrii Kerez?a - ?Voice over IP ? trendy technologii VoIP? - odbyło się spotkanie rekrutacyjne  Cisco. Wielu studentów złożyło dokumenty aplikacyjne.

Podczas Dnia Nowych Technologii studenci nie tylko się uczyli. ? Dzięki naszym studentom ze startupu CERVI, członkom Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, zorganizowaliśmy strefę rozrywki ? był pokaz dronów, można było sterować robotem przy pomocy kinect i zagrać na symulatorze dronów ? mówi Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier WSIiZ, które zorganizowało Dzień Nowych Technologii.