Z życia wzięte

Jeszcze kilka lat temu zdalnie sterowane drony były poza zasięgiem kieszeni większości rodziców, a i sama dostępność tych zabawek w sklepach była również ograniczona. Dziś zakup niewielkiego, latającego multikoptera to nie więcej niż 200 ? 300 zł.

Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym modelom dronów dostępnych na polskim rynku i sprawdziliśmy, który z nich będzie odpowiednią zabawką dla kilku- oraz kilkunastoletniego chłopca.

Ranking tanich dronów RC dla dzieci do 300 zł

TOP1: Dromida Kodo RTF | dla średnio-zaawansowanych modelarzy

Dromida Kodo RTF to doskonała propozycja zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych młodych modelarzy. Dron charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów bardzo dobrze radzi sobie z podbijaniem przestrzeni nawet przy delikatnym wietrze.

Drona wyposażono w profesjonalny system stabilizujący poziom lotu, a także kilka trybów lotu, którymi dziecko może sterować bezpośrednio z dołączonego do zestawu pilota:

  • tryb prosty: uproszczony tryb ograniczający wybrane manewry zaprojektowany z myślą o kilkulatkach oraz osobach, które po raz pierwszy mają kontakt z dronem,

  • tryb normalny: standardowy tryb przeznaczony dla średnio-zaawansowanego operatora,

  • tryb zaawansowany: tryb, w którym dron dysponuje swoją pełną mocą i możliwościami; operator może wykonywać pełne obroty o 360° po wciśnięciu jednego z przycisków na pilocie.

TOP2: Syma X6 | dron, który poradzi sobie z GoPro

Syma X6 zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu tanich dronów RC dla dzieci, a to m.in. ze względu na zastosowanie 4 dużych wirników zabezpieczonych pierścieniową, odporną na uszkodzenia obudową.

Dron zaskakuje doskonałą wydajnością, dalekim zasięgiem (dron może latać na wysokości do 100 metrów), a także ponadprzeciętnym udźwigiem, dzięki czemu X6 bez problemu poradzi sobie z uniesieniem kamery GoPro.

Producent wyposażył zabawkę w przełącznik do wykonywania 360-stopniowych obrotów, tzw. 3D Eversion, a ze względu na ukryty w obudowie żyroskop ? Syma X6 może być prezentem także dla kilkuletniego chłopca.

Dron wykorzystuje zasilanie akumulatorowe i na pełnej baterii może utrzymywać się w powietrzu nawet przez czas 15 minut.

TOP3: Cheerson CX-10 | z myślą o najmłodszych

CX-10 to niewielki, kieszonkowy dron zaprojektowany przez firmę Cheerson z myślą o najmłodszych.

Mimo swoich rozmiarów, ten 4-centymetrowy multikopter został wykończony z wysoką starannością o detale, a jego silniki pracują w 3 standardowych trybach sterowania.

Cheerson CX-10 może poruszać się we wszystkich czterech kierunkach, a także wykonywać przechyły w prawo i lego oraz obroty o 360°w osi X i Y.

Na pełnym ładowaniu akumulatorowym dron może pracować przez czas do około 10 minut.

- - - - - - - -

Założenia teoretyczne rankingu

Wszystkie drony, jakie pojawiły się w naszym zestawieniu to modele, których koszt nie przekracza 300 złotych.

W rankingu uwzględniliśmy produkty wiodących producentów, których zabawki pozostają bezpieczne dla dziecka: Dromida, Syma oraz Cheerson.

Wszystkie drony zamówisz w sklepie Gimmik : http://www.gimmik.pl/DRONY_RC,z,566.html