Rzeszów

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. gabinet lekarza rodzinnego będzie zamknięty, można skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania.

Lista placówek udzielających świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej jest dostępna na stronie Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ i będzie na bieżąco aktualizowana (link poniżej). Ponadto niezbędną pomoc medyczną będą świadczyć szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Od 1 stycznia 2015 roku w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ całodobowo (do odwołania) będzie czynna infolinia 800 804 009, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące między innymi dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Ponadto działa bezpłatna infolinia w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta: 800 190 590 (czynna od poniedziałku do piątki od 9.00 do 21.00).

Każdy ubezpieczony może wybrać lekarza, pielęgniarkę i położną POZ. Nie obowiązuje rejonizacja. Ubezpieczony ma prawo do bezpłatnej zmiany trzy razy w roku (deklaracje wyboru POZ w linku).

Na podstawie informacji NFZ.

 

Przydatne linki:

Informacje dotyczące POZ na stronie Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna, izby przyjęć, SOR

Zmiana lekarza rodzinnego (deklaracje wyboru POZ)

Informacje ogólne na stronie NFZ

Rzecznik Praw Pacjenta