Z życia wzięte

Jesień wielu osobom nie kojarzy się najlepiej, bo zazwyczaj kojarzona jest z ciągłymi opadami deszczu i nagłym spadkiem temperatur, co po upalnym lecie może nieco szokować. Prawda jest jednak taka, iż jesień jest wyjątkowo wdzięczną porą roku, ma bardzo wiele zalet, warto zatem wybrać się na jesienny wypoczynek chociażby na weekend. 

Jak październik tak i listopad mogą być jeszcze miesiącami bardzo przyjemnymi i ciepłymi. Choć dobowe temperatury powietrza mogą się dość mocno wahać (wieczorami temperatura może spaść do około 5 st. C), to w ciągu dnia bywa nieraz bardzo ciepło, nawet i do 20 st. C.

To, co w jesieni urzeka zdecydowanie najbardziej to oczywiście cudowny, bardzo kolorowy krajobraz. Jesień jest idealną porą roku dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek, spacery, jazdę na rowerze i wszelkie inne formy aktywności na wolnym powietrzu, ale nie przepadają ani za upałami, ani mrozem. Chcąc wypocząć kilka dni w czasie jesieni, warto dobrze przemyśleć to, gdzie się wybrać. To zaś jest uzależnione od tego, co planujemy robić. Zarówno polskie morze, góry jak i Mazury oferują niezliczone kilometry szlaków pieszych i rowerowych, na Mazurach dodatkowo można zaliczyć niejeden szlak wodny. Każdy z tych zakątków oferuje również wspaniałe zabytki, muzea, galerie - jest to idealny pomysł na ciekawe spędzenie czasy, gdyby jednak pogoda nie dopisała. Poza tym, można wybierać wśród bogatej oferty obiektów Spa. A tego typu obiektów nie brakuje. Na uwagę zasługuje m.in. Bajkowy Zakątek czyli hotel spa na Mazurach w Guzowym Piecu - malowniczej malutkiej wsi, która pozwala wypocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Jeśli chodzi przykładowo o Mazury, warto odwiedzić między innymi Giżycko, które oferuje przede wszystkim zwiedzanie Twierdzy Boyen znajdującej się na przesmyku pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, będącej jednym z lepszych przykładów budowli o charakterze obronnym. Mikołajki z kolei kuszą Jeziorem Mikołajskim i godnym uwagi Muzeum Reformacji Polskiej. Odwiedzając Ostródę koniecznie należy zajrzeć do ostródzkiego zamku, w którym urządzone jest muzeum oraz do kościoła św. Dominika Savio. Wyjątkowym miastem jest Olsztyn, w których po prostu nie ma szans na nudę, nawet w czasie niepogody (można odwiedzić między innymi Muzeum Warmii i Mazur urządzone w zamku kapituły warmińskiej). Jeśli zaś pogoda dopisze, koniecznie trzeba bliżej poznać Las Miejski.