Z życia wzięte

Pod względem powierzchni użytkowej ? Alpy Francuskie to nadal największy region narciarski w tej części świata. Kilka tys. km zróżnicowanych tras, przeszło 200 wyciągów i doskonałe warunki zjazdowe przez cały rok kalendarzowy to trzy powody, dla których przynajmniej raz warto zrezygnować z Zakopanego.

Raj dla narciarzy i snowboardzistów: Alpe d'Huez

Alpe d'Huez jest jednym większych ośrodków narciarskich położonych w tej części Francji (250 kilometrów tras zjazdowych), na który składają się miejscowości:

?       Oz-en-Oisans,

?       Auris-en-Oisans,

?       Vaujany,

?       La Garde,

?       Villard-Reculas.

Alpe d'Huez może pochwalić się dwoma snowparkami, z których każdy został zaprojektowany z myślą o mniej oraz bardziej doświadczonych snowboardzistach (źródło: SnowShow o francuskich resortach narciarskich). Ze względu na zróżnicowany poziom trudności poszczególnych odcinków Alpe d'Huez jest chętnie odwiedzany także przez rodziny z dziećmi oraz zorganizowane grypy wyjazdowe.

Stoki w Alpe d'Huez charakteryzują się ponadprzeciętnym nasłonecznieniem, a przy tym trwałą pokrywą śniegową aż do połowy kwietnia (sezon otwierany jest tutaj w grudniu).

141561573590698400Na trening narciarstwa akrobatycznego: Sainte Foy

Sainte Foy to stosunkowo niewielki kompleks narciarski, na który składa się blisko 20 tras z czego większość to odcinki dla średniozaawansowanych.

Łączna długość wszystkich tras sięga tylko ok. 40 kilometrów, ale wynagradza to zróżnicowanym układem stoków, z których kilka zostało stworzonych z myślą o freeride'ingu dla najbardziej doświadczonych i wymagających narciarzy.

141561573642314100Z myślą o początkujących: Isola

Doskonałe warunki zjazdowe, urokliwe krajobrazy i bardzo dobre warunki śniegowe ? to Isola, kompleks składający się ze 120 kilometrów tras zaprojektowanych dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Warto wiedzieć: z wybranych stoków Isoli turyści mogą podziwiać krajobraz Morza Śródziemnomorskiego.

Ze względu na wysokie położenie w zakresie od 1,8 do 2,6 tys. m n.p.pm., w Isoli panują optymalne warunki zjazdowe przez cały sezon zimowy.