Z życia wzięte

Polisę OC powinien posiadać każdy niewyrejestrowany pojazd. Jest to obowiązek nałożony odgórnie przez polskie prawo. By więc nie narobić sobie problemów z powodu braku ubezpieczenia OC, należy je wykupić. Aby wybrać najatrakcyjniejszą ofertę, wcale nie musisz kontaktować się bezpośrednio z agentem ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenie OC ? kalkulator wyliczy składkę

Ale jeszcze do niedawna to właśnie bezpośrednie spotkanie z agentem ubezpieczeniowym było nieodłącznym elementem zakupu polisy komunikacyjnej. Jednak wraz z rozpowszechnieniem się Internetu, popularne stały się narzędzia wyliczające wysokość składki OC. Kalkulator online, bo o nim mowa, pozwala w szybki i wygodny sposób poznać szacowaną wysokość polisy. Dzięki temu w ciągu kilku minut można poznać nie kilka, ale nawet kilkanaście ofert konkretnych ubezpieczycieli.

Jak działają kalkulatory OC?

Zasada działania narzędzi wyliczających wysokość ubezpieczenia OC jest bardzo prosta. Bazują one na określonym algorytmie, dzięki któremu ? po wpisaniu odpowiednich danych dotyczących pojazdu i danych właściciela ? możliwe jest obliczenie proponowanej składki ubezpieczeniowej. Wiele kalkulatorów uwzględnia również zwyżki lub zniżki ? o ile takie przysługują. I właśnie na tej podstawie osoba zainteresowana ubezpieczeniem otrzymuje szacowaną wartość polisy.

Chcąc uzyskać informację o rzeczywistej wysokości składki ubezpieczenia OC, kalkulator powinien uzyskiwać wyłącznie wiarygodne dane. W przeciwnym razie wskazana przez narzędzie wartość będzie zafałszowana. Ubezpieczyciel zaś będzie miał prawo żądać dopłaty do właściwie wyliczonej przez niego składki. By uniknąć nieporozumień, informacje z kalkulatorów OC warto traktować jako dane poglądowe.

Oblicz wysokość ubezpieczenia i kup

Towarzystwa ubezpieczeniowe działające w trybie Direct, pozwalają na wykupienie ubezpieczenia OC za pośrednictwem Internetu. Wystarczy tylko podać prawdziwe dane w kalkulatorze online, a następnie zatwierdzić. W ten sposób samochód zostanie ubezpieczony bez konieczności wychodzenia z domu i bezpośredniego kontaktu z agentem ubezpieczeniowym. Polisa dociera w wersji elektronicznej oraz listownie.