Z życia wzięte

Osoby, które decydują się na wspomaganie swoich ćwiczeń poprzez odżywki oraz suplementy diety zazwyczaj wybierają te, które najlepiej zadziałają w ich wypadku, w momencie konkretnych potrzeb. Spożywanie wspomagaczy inaczej nie ma najmniejszego sensu. Niektórzy decydują się na kreatynę, inni na aminokwasy a jeszcze inni na gainery.

Dlaczego i dla kogo stworzone są odżywki typu gainer?

Aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba zacząć o wyjaśnienia czym właściwie są te odżywki. Gainery to niezwykle popularne i cieszące się uznaniem przede wszystkim z powodu ich skutecznego działania odżywki, które stosowane są przede wszystkim przez osoby pragnące szybciej zbudować masę mięśniową, oczywiście chodzi o masę beztłuszczową. Gainery to odżywki wysokokaloryczne, dlatego są polecane przede wszystkim osobom, które chcą zwiększyć masę nie tylko mięśni, ale również ogólnie.

Jak wybrać gainer?

Trzeba wiedzieć, że gainery dzielą się na dwa główne typy, pierwszy to podstawowe gainery, o podstawowej sile działania, ale istnieje też drugi typ, a mianowicie gainery o wzmocnionej sile działania. Aby nie popełnić błędu podczas wyboru trzeba wiedzieć również to, że gainer jest to połączenie białek i węglowodanów, a najważniejsze jest to, że są one bardzo łatwo przyswajalne. To właśnie takie połączenie jest powodem ich skuteczności oraz tego, że możliwy jest przyrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej, jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy przyjmowanie gainerów jest ściśle powiązane z regularnymi treningami i to całego ciała, a nie tylko z nastawieniem na jeden jego element.

Wybór nie jest niestety prosty, szczególnie, że produkowaniem gainerów zajmuje się bardzo wiele firm, renomowanych i znanych na rynku kulturystycznym, które oferują naprawdę dobre produkty wysokobiałkowe, nie tylko gainery, ale również wiele innych. Czym więc kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim ich legalnością i dopuszczeniem do sprzedaży oraz przetestowaniem.

Przygotowanie gainerów do spożycia

W przypadku gainerów, dokładnie tak samo jak i innych odżywek raz suplementów niezbędne jest przygotowanie siebie oraz samych środków do spożycia. Gainery muszą być przygotowane odpowiednio szczególnie dlatego, że jeśli tego nie dokonamy, nie będą przynosiły zamierzonego efektu, a nawet nie będą łatwe do przełknięcia.

Ale skąd mamy wiedzieć, jak konkretnie je przygotować, szczególnie, aby były smaczniejsze?

Mówi się, że to co działa nie musi być dobre - zazwyczaj jednak istnieje możliwość polepszenia smaku, wystarczy tylko wiedzieć jak. Gainerów nie trzeba więc mieszać tylko z wodą, bo można robić to też na przykład nisko tłuszczowym mlekiem, czy dodawać jakieś aromaty bądź lody. Kwestia proporcji tymczasem zależy od zaleceń producenta - zaleca się stosowanie do tych zaleceń, bowiem w przeciwnym wypadku możemy sobie zaszkodzić zamiast pomóc.